Wizardsi jači od Cavsa, Clippersi i Raptorsi osigurali playoff

LA Clippersi su juče savladali Utah Jazz rezultatom 108:95. Jazzeri su njima redovne mušterije u poslednjih 5 godina jer su Clippersi u tom periodu dobili čak 18 od 20 utakmica. Sa ovom pobedom ekipa iz Los Angelesa je potvrdila svoje mesto u doigravanju šestu vezanu godinu. To je najduža serija u istoriji ovog tima koji je sredinom ’90-ih godina prošlog veka bio proglašen za najneuspešniji kolektiv u istoriji američkih profesionalnih sportova!

Domaći tim je mnogo bolje otvorio utakmicu i poveo tokom prve deonice 28:14, dok je Utah imala očajan procenat realizacije (6/20). Ipak, na poluvreme se otišlo sa dostižnijom razlikom, 49:41. Clippersi su bolje otvorili meč i posle povratka sa odmora, ponovo poveli sa 16 poena razlike, ali onda je usledila serija Jazzera 20:4 koju su predvodili sinoć jedini raspoloženi igrači Utaha Rudy Gobert (26 poena, 14 skokova) i rezervni igrač Joe Johnson (17 poena). Upravo nakon pogotka Johnsona na 35 sekundi do kraja trećeg dela rezultat je bio izjednačen, 70:70. Na žalost po gostujuće igrače, to je bilo sve od njih, jer su serijom 12:3 na početku poslednje četvrtine domaći igrači otklonili sve nedoumice oko pobednika.

Kod Clippersa su se istakli prošlogodišnji najbolji šesti igrač Jamal Crawford sa 28 poena za 25 minuta, pa Blake Griffin sa 15 poena i 6 skokova. DeAndre Jordan je dao 7 poena i imao 15 skokova, a Chris Paul je dao 14 poena uz 5 asistencija, ali i očajan šut za tri poena 0/8.

U još jednoj utakmici možda i budućih playoff protivnika, samo na Istoku, Cleveland Cavaliersi su izgubili od Washington Wizardsa rezultatom 127:115. Igrači Wizardsa se nisu uplašili šampiona i njegovog terena jer su već u prvoj četvrtini dali čak 40 poena i napravili 14 poena prednosti! U tom periodu igre John Wall jer postigao 18 poena, a njegov tim je imao šut iz igre 18/22!

Na poluvreme se otišlo sa rezultatom 71:61 za Wizardse, a najbliže što su prišli igrači Cavsa bilo je krajem treće četvrtine kada su pogotkom Richarda Jeffersona na 01:28 do kraja prišli na samo tri poena zaostatka (92:89). Nakon toga se gostujuća ekipa ponovo konsolidovala i razlika je bila konstatno oko desetak poena prednosti.

Najbolji u redovima Wizardsa je bio John Wall sa 37 poena i 11 asistencija, uz Bradleyja Beala koji je učestvovao sa 27 poena i 6 asistencija. Pored njih dvojice, odličan je bio Kelly Oubre koji je sa klupe doprineo sa 16 poena i 7 skokova. Bojan Bogdanović otpao je iz sastava u zadnji čas zbog bolova u leđima.

U redovima Cavsa istakli su se Kevin Love sa 17 poena i 7 skokova, kao i Kyrie Irving sa 23 poena i 4 asistencije, ali uz očajan šut 8/23. LeBron James, najbolji igrač Cavsa, postigao je 24 poena, 11 skokova i 8 asistencija, a sa 7.394 asistencije na 12. mestu večne liste asistenata pretekao je legendardnog playa 76ersa Mauricea Cheeksa koji je karijeru završio sa 7.392 asistencije. Sledeći na listi je Rod Strickland sa 7.987 asistencija.

Takođe, sa 941 postignutom trojkom ove sezone, Cavaliersi su treća ekipa u istoriji po broju pogođenih trojki u jednoj sezoni. Prvi su Warriorsi iz prethodne godine sa 1.077 trojki, a drugi Houston Rocketsi takođe iz ove sezone sa 1.050 postignutih trojki.

Toronto je kao gost pobedio ekipu Dallasa rezultatom 94:86, a da Mavericksi nijednom tokom meča nisu preuzeli vođstvo. Dallas su zapravo uništile druga i poslednja četvrtina kada su imali katastrofalan procenat šuta. Raptorsi su meč započeli serijom 19:6, da bi u drugoj četvrtini imali i 16 poena više. Na poluvreme se otišlo sa rezultatom 54:44, a početak treće deonice je obeležila serija Dallasa 13:4 sa kojom su prišli na samo tri poena zaostatka. Međutim, početkom već spomenute četvrte četvrtine Toronto ima 15 poena više i tada sledi poslednji trzaj domaće ekipe sa serijom 10:0 nakon koje ipak dalje nisu mogli. Igrači Raptorsa su nakon toga mirno priveli utakmicu kraju.

Najbolji u redovima pobednika je bio DeMar DeRozan sa 18 poena i 6 asistencija, a pored njega su se istakli Serge Ibaka sa 18 poena i 8 skokova, kao i Patrick Patterson sa 14 poena i 5 skokova. U redovima Dallasa, gde su samo tri igrača imala dvocifren učinak, najbolji su bili Harrison Barnes sa 23 poena, 7 skokova i 3 ukradene lopte i Yoggi Ferrell, koji je za samo 17 minuta sa klupe postigao 10 poena uz 4 skoka i 4 asistencije.

Sa ovom pobedom Toronto je sebi obezbedio četvrtu vezanu godinu u doigravanju, što je i novi rekord kluba. Takođe, ovaj poraz je bio 41. ove sezone za Dallas i sledeći poraz bi značio i prvu sezonu sa manje od 50% uspešnosti posle 16 “pozitivnih” godina. Ujedno, to bi bila prva negativna godina i za vlasnika Marca Cubana koji je preuzeo klub u januaru 2000. godine.

San Antonio je kao domaćin pobedio New York Knickse za koje nisu nastupali Carmelo Anthony (povreda) i Joakim Noah (povreda + suspenzija lige zbog korišćenja narkotika) rezultatom 106:98. U takvoj situaciji ishod je bio poprilično očekivan, ali je bilo i dosta padova u igri Spursa.

U prvoj četvrtini domaćini su imali i 15 poena više, a na poluvreme su otišli sa rezultatom 61:43. Serijom 16:5 Knicksi su spustili razliku na 9 poena zaostatka, a treća deonica je završena rezultatom 78:74 za Spurse. Najbliže što su prišli igrači gostiju je bilo na 9:12 do kraja utakmice kada su posle slobodnih bacanja Kristapsa Porzingisa (12 poena, 5 skokova) došli na tri poena zaostatka. Međutim, Patty Mils (10 poena, 7 asistencija) sa dve trojke i ulazom, pored još jedne trojke Kawhi Leonarda (29 poena, 5 skokova i 5 asistencija), na manje od 6 minuta do kraja meča odvodi Spurse do sigurnog rezultata 96:84 koji su održavali do kraja utakmice.

Pored već spomenutih igrača Spursa istakli su se Pau Gasol sa19 poena i 10 skokova, kao i LaMarcus Aldridge sa 19 poena i 10 skokova. Kod Knicksa najbolju partiju pružio je Willy Hernangomez sa rekordom karijere od 24 postignuta poena i 13 skokova, a pored njega su odlični bili i Derrick Rose sa 24 poena, 5 skokova i 5 asistencija kao i Mindaugas Kuzminskas sa 19 poena. Na žaost po Knickse, klupa je učestvovala sa samo 13 poena u ovoj utakmici.

New York u ovoj kalendarskoj godini nije uspeo da veže dve pobede.

Portland je pobedio Minnesotu rezultatom 112:100 i tako stavio tačku na nadanja čak i najoptimističnijih navijača Wolvesa da će ovu sezonu možda završiti u doigravanju. Ovo je bio šesti uzastopni poraz igrača iz Minneapolisa, a sa ovim porazom su najverovatnije završili svoj pohod ove sezone jer sada zaostaju čak 7 pobeda za ekipom Denvera koja drži osmo mesto na Zapadu.

Blazersi su tokom celog meča imali fantastičan procenat šuta (62.5%), a meč su otvorili serijom 23:15, da bi do poluvremena razlika je samo rasla za konačnih 60:46 na odmoru. Nakon toga više nije bilo neizvesnosti jer je minimalna prednost u drugom poluvremenu bila 12 poena, kolika je bila i konačna razlika na kraju.

Najbolji u redovima Blazersa je bio CJ McCollum sa 32 poena, 4 skoka i 4 asistencije, a pored njega Damian Lillard sa 21 poenom i 8 asistencija. Jusuf Nurkić je dao 14 poena, uz 9 skokova i 4 asistencije.

U redovima Wolvesa najbolji je bio Andrew Wiggins sa 20 poena, a Kris Dunn je dodao 17 poena i 4 skoka, dok je Ricky Rubio imao 16 poena, uz 4 skoka i 4 asistencije.

Sviđa vam se članak? Podržite nas na Patreonu!