Warriorsi lako do 2-0 protiv oslabljenih Spursa

Golden State Warriorsi su u velikom maniru pobedili San Antonio Spurse rezultatom 136:100 i poveli sa 2:0 u seriji.

Ovo je bila deseta uzastopna pobeda u playoffu za ekipu Warriorsa čime su napravili drugi najduži niz pobeda u istoriji playoffa. Nakon dramatičnog prvog meča i velikog preokreta, domaća ekipa ovaj put nije dala ni promil šanse gostima da se nadaju eventualno, iznenađenju.

Koliko je ekipa iz Oaklanda bila ubedljiva, najbolje govori činjenica da sem pri podbacivanju lopte na početku meča gosti nijednom više nisu imali ni nerešen rezultat, a razlika je išla i čak do 41 poen u plusu za domaći tim. Sa 136 primljenih poena i 36 poena razlike ovo je bila najubedljiviji poraz i poraz sa najviše primljenih poenau istoriji playoff mečeva za stratega Spursa, Gregga Popovicha. Ipak, opravdanje postoji u nedostatku najboljeg igrača Kawhija Leonarda kao i startnog playa i duše ekipe Tonyja Parkera zbog povreda.

Warriorsi su meč započeli furiozno, a već posle osam iminuta utakmice rezultat je glasio 22:10. Posle samo dva minuta druge četvrtine domaći tim je vodio sa 20 poena razlike i od tada ona nije spadala ni u jednom momentu ispod te cifre, da bi u trećoj deonici Warriorsi imali i poslednju veliku seriju 22:9 kada su poveli 103:70. Sve nakon toga je bilo puko odrađivanje posla.
Najbolji u redovima Golden Statea su bili Steph Curry sa 29 poena, 7 skokova i 7 asistencija (šut za tri 6/9) kao i rookie Patrick McCaw koji je iskoristio svoju šansu sa klupe za 18 poena i 5 asistencija, uz 3 ukradene lopte. Pored njih dvojice, u limitiranom vremenu Kevin Durant je postigao 16 poena a Draymond Green je imao svoje all-round veče sa 13 poena, 9 skokova i 6 asistencija. Klupa Warriorsa je postigla čak 63 poena!

Kod Spursa kao da je neko ugasio motor. Samo dva igrača su bila dvocifrena, i to Jonathon Simmons sa 22 poena i rezervista Davis Bertans sa 13 poena za 16 minuta uz perfektan šut 4/4.

Treba istaći da se tokom meča povredio i Zaza Pachulia, igrač Warriorsa koji je u fokusu ovih dana zbog (ne)namernog povredjivanja najboljeg igrača Spursa Leonarda u prvoj utakmici.