Veliki preokret Indiane, ne i Washingtona, Cavsi u produžetku

Kao i dva dana prije, i sinoć se u NBA ligi odigralo 11 utakmica. Pregled započinjemo u Indianapolisu gdje su Pacersi ugostili odlične Detroit Pistonse i slavili rezultatom 107:100. Situacija za domaćine nije bila blistava jer su sredinom treće četvrtine gubili 78:56, a uoči zadnje četvrtine bilo je 81:71, ali onda slijedi veliki prokret. Lance Stephenson je bio ključ u toj zadnjoj dionici koju je Indiana dobila 36:19 jer je u tom periodu zabio svih svojih 13 poena, uključujući i tricu za 101:97 dvije minute prije kraja koja je bila dio serije od 10:0. Tom serijom Pacersi su pobjegli na 105:97 minutu prije kraja i utakmica je bila gotova.

Za Pistonse su Avery Bradley (6 skokova) i Reggie Jackson (7 asistencija) zabili po 16 poena, dok su Tobias Harris i Ish Smith imali po 15. Kod Pacersa Oladipo 21 koš i čak 15 skokova, Thaddeus Young 18 koševa, 5 skokova i 4 asistencije, dok je Bojan Bogdanović susret završio sa 15 poena i tri asistencije (šut 6/12, 3/6 za tricu).

U isto vrijeme počela je i utakmica u Washingtonu jer su Wizardsi igrali na domaćem parketu protiv Miami Heata, a gosti su u toj utakmici slavili 91:88. Domaćini su katastrofalno otvorili utakmicu i u prvom poluvremenu zabili samo 29 koševa naspram Miamijevih 50, s time da su poluvrijeme završili sa četiri uzastopna koša, tako da je Heat u jednom trenutku imao i +25. Međutim, u trećoj četvrtini se stvari počinju mijenjati i Washington smanjuje zaostatak i u posljednju četvrtinu ulazi sa samo devet koševa manje od svojih protivnika (66:57). Prednost Miamija se nastavlja topiti i uskoro utakmica ulazi u vrlo neizvjesne vode – Wizardsi stižu na 72:68, a onda i na samo 86:83. 56 sekundi prije kraja Dion Waiters pogađa važnu tricu za Miami, ali ni to nije zaustavilo domaćine koji ekspresno smanjuju na 89:88 i rade prekršaj na Jamesu Johnsonu kad je na semaforu ostalo još samo 11 sekundi. Ovaj pogađa samo jedno bacanje i Wizardsi imaju napad za dovršetak preokreta. Činilo se da Bradley Beal ima otvorenu tricu za pobjedu, ali se se bek domaćina odlučio šutnuti dvojku koju je promašio i na drugoj strani Winslow jednim bacanjem postavlja konačan rezultat.

Hassan Whiteside je uz 22 koša imao i 16 skokova, dok je James Johnson ubacio 20 poena za Heat. Bradley Beal na drugoj strani je imao 26 koševa i 10 skokova, dok je Otto Porter Jr. zabio 12, a Marcin Gortat 11 koševa. John Wall je podbacio sa šutom iz igre 3/12, što mu je bilo dovoljno za samo 8 koševa, iako je imao i 8 asistencija.

A nakon tri vezane pobjede na gostovanjima, Cleveland Cavaliersi su se vratili kući kako bi ugostili LA Clipperse koji su dijametralno suprotnoj formi jer su izgubili zadnjih šest utakmica. Na kraju su slavili domaćini 118:113, ali tek nakon produžetka. Clippersi su vodili cijelu utakmicu i imali 81:66 malo više od tri minute prije kraja treće četvrtine, no Cleveland do kraja te dionice radi 12:0 i vraća se u igru. U četvrtoj četvrtini Clippersi opet bježe (94:84), ali Cavsi se opet uspijevaju vratiti i tricom LeBrona stižu na samo 103:102 dvije minute prije kraja. Lou Williams tada pogađa za dva, a James novom tricom poravnava rezultat na 105:105 i s tim rezultatom se ide u produžetak. Tu su se Cavsi odmah odvojili serijom 6:0 (to im je bilo prvo vodstvo na utakmici!) i tu su prednost očuvali do kraja dodatnih pet minuta.

Blake Griffin sa 24 koša, 12 skokova i 5 asistencija, te DeAndre Jordan sa 20 koševa i čak 22 skoka bili su najbolji kod Clippersa, ali sve je zasjenio LeBron James sa 39 koševa, 14 skokova i 6 asistencija. Uz njega, opet je odličan za Cavse bio Kevin Love sa 25 poena i 8 skokova, a Dwayne Wade je odigrao sjajnu utakmicu s klupe jer je zabio 23 koša, uz 11 skokova i 5 asistencija.