Utakmica sezone Bojana Bogdanovića

Krećemo sa pregledom sinoćnjih NBA utakmica, a prva postaja nam je Miami gdje su gostovali Indiana Pacersi koji su i slavili 120:95. Myles Turner odlično je otvorio susret postigavši 13 od prva 23 koša Indiane, ali njegova momčad u prvoj dionici šutira 0/5 za tri, dok Miami pogađa pet trica pa na predah gosti nose samo 29:27. Činilo se da nakon toga Heat preuzima kontrolu, ali krajem druge četvrtine gosti s brzih pet koševa za 58:55 zaključuju poluvrijeme u kojem je sjajni Turner zabio 20 koševa, uz šut 9/10. Kada se njemu u idućoj četvrtini pridružio i Bojan Bogdanović, stvar je bila riješena – uključujući pet poena s kraja prvog poluvremena, Pacersi tada rade 30:7 i lome utakmicu u svoju korist. Heat je treću četvrtinu izgubio 32:13, a u posljednjoj dionici nije imao ni snage ni volje da ozbiljnije zaprijeti.

Myles Turner bio je fenomenalan za pobjednike sa 25 koševa (11/14 iz igre), 7 skokova i 4 asistencije, a Bojan Bogdanović zabio je i više – 26 koševa (9/14 iz igre, 6/9 za tri), uz 3 skoka, 2 asistencije i ukradena lopta za 34 minute, što je bila njegova utakmica sezone. Kod Heata Wayne Ellington je sjajno šutirao za tri – 7/11 – i bio najbolji strijelac sa 21 košem. Hassan Whiteside (8 skokova) i Josh Richardson zabili su po 15, ali Dion Waiters je potpuno podbacio jer je za 26 minuta ostao bez koša, uz katastrofalnih 0/10 iz igre.

Prije utakmice u Miamiju igrala se ona u Torontu. Raporsi su ugostili Washington Wizardse i slavili 100:91. Sigurno je pomoglo što za goste zbog ozljede koljena nije igrao John Wall, ali i bez njega je momčad iz glavnog grada bila opasan protivnik. Raptorsi se prvi put odvajaju krajem prvog poluvremena kada odlaze na 56:48, ali Wizardsi uzvraćaju i tricom Otta Portera Jr. dolaze do vodstva 67:64 nakon četiri i pol minute igre u drugom dijelu. Slijedi šest koševa Raptorsa koji blagu prednost održavaju sve do početka zadnje četvrtine kada rade još jednu seriju od 6:0 i bježe na 88:81. Wizardsi nakon toga nisu došli na manje od pet poena zaostatka i Toronto zasluženo slavi.

Bradley Beal zabio je 27 koševa za Wizardse, a Otto Porter Jr. imao je 15 koševa i 6 skokova, dok je Marcin Gortat uz 12 koševa imao i 12 skokova i 7 asistencija. Ipak, to nije bilo dovoljno da se zaustavi sjajni DeMar DeRozan koji je zabio 33 koša, uz 8 skokova i 6 asistencija. CJ Miles dodao je 12, a Kyle Lowry (5 skokova, 6 asistencija,1/6 za tri) i Fred VanVleet (5 asistencija) po 10 koševa.

Za kraj ovog dijela pregleda recimo da su se Golden State Warriorsi, odmah nakon Sixersa, obračunali sa Brooklyn Netsima. Bilo je 118:111, a već na poluvremenu aktualni prvaci imaju 64:42, ponajviše zahvaljujući fenomenalnom Curryju koji je već u prve dvije četvrtine prikupio 22 koša. Prednost je narasla i na 78:50, ali Netsi su nakon toga počeli malo-pomalo smanjivati zaostatak i bacanjiima Crabbea stižu na samo 107:102 manje od četiri minute prije kraja. Nešto kasnije, kod istog rezultata, imali su i tri slobodna bacanja, ali DeMarre Carroll pogađa samo jedno, nakon čega Warriorsi bježe na 114:106. Crabbe pogađa tricu za novih -5, ali Netsi onda još jednom propuštaju priliku približiti se jer Dinwiddie nakon blokade na Livingstonu ne pogađa još jednu tricu. Slijedi hrpa slobodnih bacanja na obje strane, a na koncu Warriorsi izlaze kao pobjednici.

Aktualnim prvacima se tako nije osvetilo opuštanje u drugom dijelu utakmice, a recimo i da su igrali i bez Kevina Duranta. Steph Curry bio je fenomenalan sa 39 koševa, 11 skokova i 7 asistencija, dok je drugi najbolji igrač momčadi bio Klay Thompson sa 23 poena i 10 skokova. Kod Netsa Allen Crabbe 25 koševa i 7 skokova, a Spencer Dinwiddie 21 poen i 8 asistencija.