Triple-double Balla, Jokić izbačen iz igre

Osim fenomenalne partije Bojana Bogdanovića, bilo je još tu vrlo interesantnih dvoboja sinoć. Uzmimo utakmicu u Minneapolisu, gdje su gostovali Detroit Pistonsi u duelu dvije momčadi s omjerom 10-5. Gosti su na kraju pobijedili Wolvese 100:97 koji su početkom zadnje četvrtine imali i 11 koševa viška (84:73), ali Detroit se ne predaje i košem Reggieja Jacksona prelazi u vodstvo 94:93 manje od minutu i pol do kraja. Isti igrač malo kasnije pogađa za 98:95, nakon čega je Jimmy Butler fauliran na trici. Zvijezda Minnesote pogodila je prva dva pokušaja, ali ne i treće, pa Tobias Harris hvata loptu i dobiva dva bacanja koja pogađa. Ostalo je manje od tri sekunde na semaforu, Butler je pokušao očajničkom tricom donijeti produžetak, ali lopta je iscurila iz obruča.

Andre Drummond sa 20 koševa i 16 skokova najzaslužniji je za pobjedu Pistonsa, dok su Tobias Harris (9 skokova) i Avery Bradley sa po 18 poena bili odmah uz njega. Tragičar Minnesote Jimmy Butler bio je prvi strijelac utakmice sa 26 koševa, a uhvatio je i 10 lopti. Andrew Wiggins dodao je 24 poena, a Nemanja Bjelica je za 15 minuta zabio 7 koševa (šut 3/4), uz 2 skoka i asistenciju.

Phoenix je slavio na domaćem parketu protiv Chicaga 113:105 u vrlo izjednačenoj utakmici u kojoj se momčadi nisu odvajale na više od sedam poena razlike sve do završnice susreta. Sunsi su imali 66:59 početkom drugog poluvremena, ali Chicago košem Dunna krajem treće četvrtine vodi 78:77. Neizvjesnost je trajala do 91:90 za Phoenix, ali domaćini nakon toga bježe na 106:95 (tri i pol minute prije kraja), što je odlučilo utakmicu.

Lauri Markkanen odigrao je fantastičnu partiju za Bullse postigavši 26 koševa i 13 skokova, Robin Lopet je imao 16 i 10, a Khris Dunn 17 poena, 6 skokova i 6 asistencija. Sunse je predvodio TJ Warren sa 27 koševa i 7 skokova, a po 15 su zabili Devin Booker i Mike James (5 asistencija). Dragan Bender opet je dobio dobru minutažu (20 minuta), ali nije ga služio šut – pogodio je tek jedan pokušaj od sedam lopti iz igre (0/3 za tricu) za ukupno 4 koša, dva skoka i asistenciju.

I na kraju idemo u Los Angeles gdje su Lakersi svladali Denver Nuggetse 127:109. Nakon prednosti Nuggetsa 20:19 u prvoj četvrtini, domaćini preuzimaju vodstvo koje više nisu ispustili do kraja utakmice. Krajem prvog poluvremena bilo je već 70:46, a Denver više nije uspio spustiti zaostatak na manje od 10 poena. Što se dogodilo? Pa, sredinom druge četvrtine su Nikola Jokić i trener Nuggetsa Mike Malone izbačeni iz igre nakon što je trener oštro protestirao kod sudaca koji nisu sudili prekršaj na Jokiću, pritom ušavši u teren. Svađi se priključio i Jokić i na kraju su obojica morala na rano hlađenje.

To su Lakersi odlično iskoristili, a najbolje među njima Lonzo Ball koji je upisao svoj drugi triple-double – 11 koševa, 16 skokova i 11 asistencija. Julius Randle zabio je 24 poena, uz 7 skokova i 5 asistencija, Brook Lopez je zabio 21 koš, a uz ovu trojicu, još četiri igrača Lakersa išla su do barem 13 poena. I Nuggetsi su imali sedmoricu dvoznamenkastih, a najbolji među njima je bio Gary Harris sa 20 poena, dok je Wilson Chandler zabio 17. Jokić je za 12 minuta koliko je stigao provesti na terenu zabio 6 koševa i uzeo 6 skokova, uz šut 1/5.