Slavljenički povratak Duranta

Veliki povratak Duranta u Oklahomu. Posle početnog mlakog dočeka, počelo je sa zvižducima nakon svakog kontakta sa loptom bivšeg omiljenog igrača Thundera. Ipak, to nije previše poremetilo zvezdu Warriorsa koja je sa 34 poena i 9 skokova učestvovala u još jednoj laganoj pobedi svog tima – 130:114.
Posle ujednačene prve četvrtine gde je domaći tim imao i do 7 poena prednosti, stvari su se potpuno preokrenule već u drugoj deonici koja je završena rezultatom 43:26 za ukupnih 73:50 za Golden State na poluvremenu. Već tada je bilo jasno ko će biti pobednik ovog duela, a razlika je išla i do 26 poena. Nakon toga Oklahoma više nijednom nije bila ni blizu da bilo kako ugrozi favorizovanog gosta.
Kod pobjednika su se pored Duranta istakli i Klay Thompson sa 26 poena (5/8 za tri) i Steph Curry sa 26 poena, 9 asistencija i 8 skokova. Javaal McGee je za 19 minuta kao startni centar postigao 16 poena uz šut 7/8. U redovima Oklahome sve po starom – Russell Westbrook je postigao 47 poena, uz 11 skokova i 8 asistencija i šut 14/26. Tih 47 poena je najviše poena koje je Westbrook postigao u svojoj karijeri protiv ove ekipe. Pored njega se istakao još Victor Oladipo sa 20 poena, 4 skoka i 4 asistencije, ali ostatak ekipe nije pratio spomenutu dvojicu. Klupa Thundera je postigla samo 19 poena.

Rocketsi bez problema

Houston je pobedio Phoenix 133:102 ne dozvolivši igračima iz Arizone da ijednom povedu na utakmici. Štaviše, da je utakmica imala samo jednu ozbiljnu ekipu na parketu pokazuje i najvećih +40 za domaću ekipu u jednom momentu. “Rakete” su započele utakmicu serijom 13:0, zatim je na semaforu pisalo 29:5 već u prvoj četvrtini, a tom razlikom se završilo i poluvreme. Nakon pauze, Houston pravi još jednu seriju 25:9. Sunsi su toku utakmice imali katastrofalan šut od 39%, dok su igrači Rocketsa imali šut za tri poena 18/36. 77 poena Houstona na poluvremenu je njihov ovosezonski rekord po broju poena nakon prve dve četvrtine.
James Harden je postigao 40 poena uz šut 9/17, a za tri je pogađao 8/15. Pored toga imao je još 8 asistencija i 6 skokova. Ovo je bila deveta utakmica ove sezone za Hardena da postigne 40 ili više poena. Uz njega su se istakli Patrick Beverly sa 19 poena, 10 skokova, 5 asistencija i savršenim šutem za tri poena (4/4). Ryan Anderson je dodao16 poena uz 4 skoka. U ekipi Sunsa jedini vredni pomena su bili Devin Booker sa 18 poena i Alex Len koji je postigao 13 poena uz 8 skokova.

Šampioni lako s Denverom

Šampionska ekipa Clevelanda dobila je Denver Nuggetse 125:109. Do pred kraj prvog poluvremena utakmica je bila veoma ujednačena, da bi tada krenula velika serija Cavsa 18:0. Nuggetsi nisu postigli koš čak 5 i po minuta i nakon toga više nije bilo neizvesnosti na utakmici.
Lebron James je odigrao još jednu odličnu utakmicu sa 27 poena, 12 asistencija i 5 skokova (11/16 šut), dok je Kyrie Irving učestvovao sa 27 poena, 5 asistencija i 4 skoka. Kevin Love je dodao 16 poena uz 9 skokova i 5 asistencija, dok je Kyle Korver bi odličan sa klupe sa 14 poena i 5 skokova.
Nikola Jokić je ponovo bio najbolji u redovima Denvera sa 27 poena, 13 skokova, 4 asistencije i 2 blokade. Pored njega su se istakli još Jameer Nelson sa 12 poena, 8 skokova i 8 asistencija, kao i igrač sa klupe Jamal Murray sa 16 poena.

Celticsi takođe bez puno problema

Boston Celticsi su odigrali odličnu utakmicu u Salt Lake Cityju i pobedili Utah Jazz 112:104. Kuriozitet je da Utah nijednom nije povela na ovoj utakmici i da je Boston imao šut od čak 59% protiv jedne izuzetno defanzivno orijentisane ekipe.
Celticsi su imali 10 poena prednosti već u prvoj četvrtini i čak 19 poena viška u toku druge deonice. U toku treće i početkom poslednje četvrtine napravljena je i finalna serija gostiju od 30:15 kada je i razlika otišla na maksimalnih 23 poena prednosti. U ekipi Bostona najbolji su bili Isaiah Thomas sa 29 poena i 5 asistencija, Al Horford sa 16 poena i 9 skokova, kao i Kelly Olynyk sa 19 poena, 7 skokova, po tri asistencije i ukradene lopte i 2 blokade. U redovima domaćina, s druge strane, jedini igrači koji su odigrali na svom nivou su bili budući All-Star Gordon Hayward sa 31 poenom i 4 asistencije, Rudy Gobert sa 14 poena i 14 skokova, kao i George Hill sa 22 poena, 4 asistencije i 3 ukradene lopte.

Očajni Orlando

Dallas je pobedio Orlando 112:80 u najslabijoj šuterskoj utakmici Orlanda ove sezone nakon poraza od Toronta 19. decembra kada su postigli samo 79 poena. Mavericksi u poslednjih 16 mečeva imaju 11 pobeda i sada su na dve pobede zaostatka u poteri za osmim mestom i ekipom Denver Nuggetsa. U pobedničkoj ekipi su se istakli Wesley Matthews sa 20 poena, 6 assitencija i 4 skoka (šut za tri 6/8), Dirk Nowitzki sa 14 poena i 6 skokova, kao i igrači sa klupe Salah Mejri  sa 4 poena, ali čak 15 skokova, te Yogi Ferrell sa 10 poena i 7 asistencija. Dallas je već na poluvremenu imao 26 poena prednosti, a razlika je išla čak do 37 poena viška.

Orlando, za koji je Mario Hezonja ponovo igrao kao starter i to čak 34 minuta (7 poena, 6 skokova,2 asistencije i 2 ukradene lopte, šut 3/11) je bio toliko loš da je najbolji strelac ekipe bio inače defanzivno orijentisani Bismark Biyombo koji je nakon ulaska sa klupe postigao 15 poena, uz 7 skokova. Nikola Vučević se pridružio sivilu svog tima sa 3 poena, 10 skokova i 2 blokade, dok je Damjan Rudež za 12 minuta postigao 5 poena uz 1 asistenciju i 1 ukradenu loptu. Uz to, ekipa Orlanda je postigla svega 3 trojke iz 23 pokušaja na utakmici.

Kraj serije Heata

Završena je velika serija Miamija od 13 pobeda, prekinuli su je igrači Philadelphije. Sada su igrači Heata na 1.5 pobedu udaljeni od playoff mesta za koje se bore sa Detroitom i Charlotteom.
Najzaslužniji za ovaj uspeh 76ersa su bili Dario Šarić sa 19 poena, 6 skokova i 4 asistencije za 26 minuta provedenih na parketu, kaoi Robert Covington sa 19 poena i 7 skokova kao i  Nerlens Noel sa 19 poena i 4 ukradene lopte. TJ McConnell je postigao 11 poena uz 10 asistencija. Čak 7 igrača Phile je dalo preko 10 poena.
Kod Miamija, koji nakon samog početka druge četvrtine više nije imao prednost na utakmici najbolji su bili Goran Dragić sa 30 poena i 5 skokova, Hassan Whiteside sa 12 poena i 19 skokova i tanem dva Johnsona sa klupe. James Johnson je postigao 26 poena uz 4 skoka i 3 asistencije, a Tyler Johnson je dao 17 poena uz 5 asistencija.
Dario Šarić je sada drugi na listi strelaca kod rookieja, a treći je po broju skokova i pogođenim šutevima za tri poena. Dario postiže 15.4 poena po meču u februaru, a prvi u kategorijama poena i skokova među rookiejima je njegov saigrač Joel Embiid.

Clippersi i Bucksi do pobede

Blake Griffin (20 koševa, 12 skokova, 8 asistencija) predvodio je LA Clipperse na gostovanju kod Charlotte Hornetsa. Domaćini su vodili samo u prvoj četvrtini, a nakon toga gosti preuzimaju kontrolu koju više nisu ispustili. Istina, razlika je najčešće bila oko pet poena, ali za nešto više o toga domaćini nisu imali snage. Završilo je 107:102 za goste sa krajnjeg zapada Amerike. Jamal Crawford je za pobjednike dodao još 22 koša, a za Hornetse je Nicolas Batum ubacio 25, uz 8 asistencija i 6 skokova.
I na kraju, slavlje Milwaukeeja u Indianapolisu. Pacersi su posljednji put vodili sredinom prve četvrtine, ali to je bilo sve osim kratkotrajnog izjednačenja početkom drugog poluvremena. 116:100 za Buckse bio je krajnji rezultat susreta. Naravno, Giannis Antetokounmpo bio je najbolji kod pobjednika (20 koševa, 10 asistencija i osam skokova), ali je još pet njegovih suigrača prešlo 10 poena. Najbolji odnjih bio je Mirza Teletović sa 19 koševa. Na drugoj strani CJ Miles (23 koša) i Myles Turner (18 koševa i šest asistencija) bili su ipak premalo za Indianu.