Šariću hrvatski dvoboj, LeBronu 57 koševa i ulazak u povijest

Novih 12 utakmica odigrano je sinoć u NBA ligi, a pregled počinjemo u Istočnoj konferenciji gdje su Chicago Bullsi priredili iznenađenje pobjedom kod Orlando Magica 105:83. Bullsi su odlično počeli i već u prvoj četvrtini imaju 15:4, ali se Orlando do predaha potpuno vraća u utakmicu (četvrtina završava 28:26 za Chicago). Druga četvrtina i početak treće donose konstantne izmjene vodstva, ali nakon toga gosti sa 59:56 odlaze na 73:60 uoči posljednjih 12 minuta,  a razlika je u posljednjoj dionici otišla i do 24 poena (94:70).

Evan Fournier sa 21 poenom, 5 skokova i 3 asistencije bio je najbolji kod Magica, dok je Nikola Vučević bio drugi strijelac sa 14 poena. Osim njih, jedini dvoznamenkasti igrač Orlanda bio je Aaron Gordon (11 koševa, 7 skokova), a Mario Hezonja je svojih 9 minuta iskoristio odlično – 8 koševa, 3 skoka i 2 asistencije. Kod Bullsa je sedam igrača zabilo barem 10 koševa, a najviše je ubacio Justin Holiday (19), dok je David Nwaba dodao 16.

Sa dobrim partijama nastavili su i Detroit Pistonsi koji su na domaćem parketu slavili protiv Milwaukee Bucksa 105:96. I ovdje su gosti bolje otvorili utakmicu i vodili većim dijelom prve četvrtine, ali do predaha Detroit ipak preokreće i vodi 28:26. Domaćini održavaju blagu prednost u drugoj četvrtini, a u samoj završnici poluvremena bježe na 59:48. To je nagovijestilo razvoj događaja u drugom poluvremenu jer je razlika odmah dosegla 15 poena, a iako su se Bucksi približili na 74:68, veće drame nije bilo. Detroit u posljednjoj četvrtini dolazi do 91:73 i mirno nakon toga privodi stvari kraju.

Pistonse je predvodio odlični Andre Drummond sa 24 koša i 15 skokova, dok je Avery Bradley ubacio 23 poena. Boban Marjanović nije nastupio. Za Buckse opet najbolji Giannis Antetokounmpo sa 29 poena, Malcom Brogdon ubacio je 21 koš i upisao 10 asistencija, a Khris Middleton je uz 16 koševa imao i po 7 koševa i asistencija.

Hrvatski dvoboj igrao se u Philadelphiji koja je ugostila Indiana Pacerse i slavila 121:110. Domaćini su bolje otvorili i vodili u cijeloj prvoj četvrtini, ali u drugoj dionici Indiana prelazi u vodstvo i na poluvremena ima 63:56. Stvari se još jednom okreću u trećoj četvrtini i sada Sixersi vode, a u posljednju četvrtinu ulazi se sa 92:89 za domaćine. Trica Oladipa nakratko donosi vodstvo Indiani (106:105), ali Philadelphia zaključuje utakmicu serijom 14:2 i odnosi pobjedu.

Ključni igrači Sixersa bili su JJ Reddick sa 31 poenom (6 asistencija) i šutom za tri 8/12, te Ben Simmons koji je upisao drugi triple-double karijere: 14 koševa, 11 skokova i 11 asistencija. Robert Covington zabio je 22, Joel Embiid 18 (9 skokova i 5 asistencija), a Dario Šarić, koji je počeo u prvoj petorci, ubacio je 15 koševa (6/9 iz igre) i uhvatio 6 lopti. Na drugoj strani standardno najbolji je bio Victor Oladipo sa 31 košem, 5 skokova i 7 asistencija, a drugi strijelac bio je Bojan Bogdanović sa 21 poenom i 4 skoka (8/15 iz igre).

Za kraj ovog dijela pregleda idemo u Washington, gdje su Cleveland Cavaliersi slavili 130:122 i tako prekinuli niz od četiri uzastopna poraza. Gosti su vodili cijelu utakmicu (najviše 92:77 u trećoj četvrtini), a Wizardsi nikako nisu uspijevali spustiti zaostatak na manje od dva posjeda. Razlog za to bio je nevjerojatni LeBron James koji je upisao 57 poena na utakmici i odbio sve napade domaće momčadi. Time je postao i sedmi igrač i najmlađi igrač u povijesti NBA lige koji je prešao granicu od 29000 poena u karijeri.

Uz tih 57 koševa, James je imao i 11 skokova i 7 asistencija, 3 ukradene lopte i 2 blokade. Za Cavse su se istakli i Derrick Rose sa 20 poena, te Jae Crowder sa 17 i 7 skokova. Ante Žižić dobio je 6 minuta na parketu, što je iskoristio za dva poena i blokadu. Kod Wizardsa je Bradley Beal zabio 36, Kelly Oubre Jr. 21, a John Wall je uz 13 poena i 6 skokova imao i 15 asistencija.