Rocketsi zaustavljeni u Portlandu, rekord Warriorsa i Kingsa

Prvi dio pregleda i Jokićevu spektakularnu partiju pogledajte ovdje.

San Antonio nastavlja s odličnom formom. Nakon Raptorsa, u Teksasu su pali i Grizzliesi 108:88. White sa 19 poena i Aldridge sa 18 i 7 skokova predvodili su domaćine, a istaknuo se i Mills sa 15 poena. Za Memphis Conley 21, a Jackson Jr. (7 skokova) i Brooks po 15 poena.

Houstonova serija, s druge strane, zaustavljena je u Portlandu rezultatom 110:101. Prvi put nakon pet utakmica James Harden nije zabio 40 poena – stao je na “samo” 38 (7 asistencija), a izdao ga je šut za tri koji je bio tek 5/17. Austin Rivers odigrao je odličnu partiju sa 21 poenom, dok je Capela uz ubačenih 13 imao i 21 skok. Međutim, kod domaćina je opet sjajan bio Nurkić sa 25 poena i 15 skokova, McCollum je dodao 24, a Lillard 17 i 12 asistencija.

Za kraj imamo gostovanje Warriorsa u Sacramentu gdje su prvaci slavili 127:123. Steph Curry je imao svoju večer sa 42 poena (10 trica!), Durant je dodao 29, a Thompson 20. Za Kingse je sjajan bio Buddy Hield sa 32 poena i 8/13 za tri, dok je Jackson zabio 28. Bjelica je za 33 minuta upisao 12 poena i 9 skokova, a Bogdan Bogdanović 17 poena, 6 skokova i 7 asistencija za 35 minuta. Obojica su počela u prvoj petorci za domaćine. Sa 41 ubačenom tricom ovo je ujedno i utakmica sa najviše dalekometnih pogodaka u povijesti lige.