Rocketsi pokvarili slavlje, teška ozljeda Gordona Haywarda

Ako je suditi po prvim utakmicama, čeka nas vrlo zanimljiva NBA sezona. Pogotovo se to odnosi na Zapadnu konferenciju u kojoj će Golden State Warriorsi imati težak posao da opravdaju status favorita. Pokazalo se to već u uvodnoj utakmici sa Houstonom.

Nakon ceremonije dodjeljivanja prstenja prošlogodišnjim prvacima, Warriorsi su zagospodarili parketom. Krajem prvog poluvremena imaju i +17, ali Rocketsi do predaha smanjuju zaostatak na devet koševa. Kakva se utakmica igrala dovoljno govori rezultat od 71:62 nakon dvije četvrtine.

I u trećoj četvrtini domaćini dominiraju i drže prednost iznad deset poena pa se činilo da sve vodi prema njihovom savršenom otvaranju sezone, ali posljednja dionica pripada Rocketsima koji se uskoro u potpunosti vraćaju u utakmicu. Tricom Trevora Arize gosti stižu na samo 119:118, a onda košem Hardena i bacanjima PJ Tuckera prelaze u prvo vodstvo nakon samog početka utakmice – 122:121. Warriorsima je ostalo 10.6 sekundi da pogode za pobjedu, što je Durant i učinio sa zvukom sirene, ali suci su naknadnim pregledavanjem snimke utvrdili da je šut uputio nakon zvuka sirene pa je koš poništen, a pobjeda odlazi u Teksas.

Nick Young odlično se predstavio publici u Oaklandu jer je sa klupe ubacio 23 koša, uz fantastičan šut iz igre 8/9 i šut za tri 6/7. Curry je dodao 22 poena (5 skokova, 4 asistencije), a Kevin Durant 20 (7 asistencija, 5 skokova, 4 blokade). Na drugoj strani je glavnu riječ vodio James Harden sa 27 poena, 10 asistencija i 6 skokova, Eric Gordon je zabio 24, a PJ Tucker 20 koševa.

A Boston Celticsi doživjeli su katastrofu na otvaranju sezone. Nije razlog tome poraz od Clevelanda  102:99 nego ozljeda Gordona Haywarda, jedne od najvećih zvijezda prošlog prijelaznog roka. Hayward je slomio gležanj nakon samo pet minuta igre u sudaru sa LeBronom Jamesom nakon pokušaja alley-oop zakucavanja, a nezgoda je stvarno izgledala strašno.

Zbog svega toga utakmica je nekako pala u drugi plan, a Cavsima se skoro dogodilo isto što i Warriorsima – krajem prvog i početkom drugog poluvremena imali su +18, da bi na kraju spašavali pobjedu nakon što su Celticsi u završnici imali malu prednost. Ipak, ozljeda Gordona Haywarda nije toliko poremetila Celticse da se ovi predaju i 2 minute prije kraja Tatum pogađa za 98:95 Bostona. Međutim, aktualni viceprvaci uzvraćaju serijom od 7:0 i dolaze do pobjede.

LeBron James odigrao je fantastično sa 29 koševa, 16 skokova i 9 asistencija, a Kevin Love ga je pratio sa 15 koševa i 11 skokova. Ante Žižić nije ulazio u igru za Cavse. Na drugoj strani Jaylen Brown je zabio 25 koševa, a Kyrie Irvin završio je sa 22 koša i 10 asistencija.