Rapsodija Nuggetsa, Thunderi ispustili +23

Nisu samo Indiana Pacersi izveli veliki preokret sinoć. San Antonio Spursi gubili su od Oklahoma City Thundera 43:20, ali su na kraju slavili 104:101 na domaćem parketu. U posljednju četvrtinu ušlo se s rezultatom 78:78, ali onda Spursi rade 6:0 i stvaraju prednost koju će zadržati do kraja. Ipak, daleko od toga da nije bilo drame. Kod rezutata 100:99 za Green promašuje tricu za Spurse, ali Aldridge hvata skok i pogađa za +3 domaće momčadi. Thunderi u idućem napadu dva puta promašuju tricu za izjednačenje, a iz trećeg pokušaja Carmelo Anthony pogađa dvojku. Slijedi prekršaj na Gasolu i Španjolac je miran sa crte slobodnih bacanja, a Russell Westbrook s istekom vremena promašuje očajnički pokušaj za produžetak.

Carmelo Anthony za Thundere je zabio 20 koševa i upisao 6 skokova, Paul George je imao 18 koševa, 7 skokova i 6 asistencija, Steven Adams 16 koševa i 8 skokova, dok je Russell Westbrook završio na sa 15 poena, 9 skokova i 9 asistencija. Kod Spursa sada već poslovično najbolji LaMarcus Aldridge sa 26 koševa i 9 skokova, Danny Green je uz 17 poena imao i 6 skokova i 4 asistencija, a Pau Gasol je uz 14 koševa upisao i 8 skokova i 4 asistencije.

Idemo dalje. Toronto Raptorsi lako su se obračunali na svom parketu sa New York Knicksima. Bilo je 107:84, a već na poluvremenu Kanađani imaju uvjerljivih 54:36. Knicksi su u par navrata došli do -10, ali to je od njih sinoć bilo sve. Kyle Lowry imao je 22 poena, 10 asistencija i 8 skokova, a DeMar DeRozan isti broj poena, 7 asistecija i 6 skokova za Raptorse, dok su indisponirane Knickse (33% iz igre) predvodili Kristaps Porzingis i Tim Hardaway Jr. sa po 13 poena.

Pobjedu je upisala i Minnesota na gostovanju u Dallasu – 111:87. Prvi je to uspjeh Wolvesa u ovom gradu nakon pet poraza, a zadnji put su ovdje slavili 8. 4. 2014. Međutim, rezultat vara jer ovo nije bila baš šetnja za Wolvese. Mavericksi su vodili 57:43 početkom drugog poluvremena, ali onda su se gosti uozbiljili i do kraja treće četvrtine sve preokrenuli u svoju korist. Drugo poluvrijeme je otišlo na stranu Wolvesa rezultatom 68:32, što je na kraju bilo više nego dovoljno za pobjedu.

Rezultat je to odlične izvedbe prve petorke gostiju za koje je Jimmy Butler zabio 21 koš uz 8 skokova, Andrew Wiggins je dodao 19, a Karl Anthony Towns (11 skokova) i Jeff Teague (10 asistencija) po 15. Nemanja Bjelica je za 12 minuta postigao 7 koševa (3 skoka i asistencija), uz šut iz igre 3/4. Kod Dallasa Harrison Barnes 18 koševa i 6 skokova, a Dirk Nowitzki 15 poena i 7 skokova. Legendarnom Nijemcu ova utakmica donijela je i 10750. pogodak iz igre, po čemu je sada osmi najbolji NBA igrač svih vremena, prestigavši Hakeema Olajuwona.

A nevjerojatnu utakmicu odigrali su Denver Nuggetsi kod kuće protiv New Orleans Pelicansa. Naime domaćini su slavili sa čak 146:114, i to nakon što je prvo poluvrijeme završeno s nimalo neuobičajenih 64:56 za Nuggetse. U nastavku, međutim, goste je zatrpala lavina koševa i Pelicansi to jednostavno nisu mogli pratiti. Jedan od razloga za to je ozljeda Anthonyja Davisa nakon sudara s Nikolom Jokićem početkom treće četvrtine, nakon čega je centar Pelicansa morao napustiti igru. Bez njega, New Orleans jednostavno nije imao šanse protiv raspoloženih domaćina.

A iako je napustio igru, Davis je bio najbolji strijelac Pelicansa sinoć sa 17 koševa. E’Twaun Moore zabio je 16, a DeMarcus Cousins završio je utakmicu sa 14 poena, 6 skokova i asistencije. Na drugoj strani raspucani Nuggetsi gađali su čak 62.9% iz igre i 18/35 (51.4%) za tri. Gary Harris zabio je 22 uz fantastičnih 9/11 iz igre, a tome je dodao i pet asistencija. Paul Millsap upisao je 20, uz 7 asistencija i 6 skokova, a Emmanuel Mudiay dodao je jo 19 poena i 6 asistencija. Nikola Jokić je za 27 minuta zabio 13 koševa, uz 11 skokova i 6 asistencija.