Prvi poraz Olympiacosa, Efes i dalje bez pobede

Odigrane su i poslednje tri utakmice 5. kola Evrolige. Nakon Reala, i Olympiakos je doživeo prvi poraz, tako da više nema neporaženih ekipa, dok Efes i dalje čeka na prvu pobedu.

CSKA je u prvoj utakmici savladao Žalgiris 94:91, a Moskovljani su odigrali odlično prvo poluvreme. Predvođeni De Coloom i Klyburnom imali čak 15 poena razlike na odmoru. Nando je odigrao maltene perfektno poluvreme sa 15 poena i samo jednim promašajem iz igre. U nastavku smo videli mnogo bolju odbranu Žalgirisa, sa više čvrstine i agresivnosti, dok je napad predvodio Micić koji je odigrao vrlo dobar meč. Tim iz Kaunasa je delovao bolje u drugom delu i delovalo je da će možda i preokrenuti, ali su usledile tri trojka Andreja Voronceviča na tri asistencije De Coloa u tri uzastopna napada. Vrlo lošu odbranu je odigrao Jankunas, ostavljao je prostora Voronceviču da radi ono što najbolje ume. U narednom napadu je i sam Nando ubacio trojku, pa je meč bio rešen. Žalgiris se nije predavao do kraja, pa je razlika na kraju bila samo tri poena, najviše zahvaljujući Valinskasu, koji je za dva minuta ubacio tri trojke na oduševljenje Šarasa. Najefikasniji je bio Clyburn sa 26 poena, dok je Nando upisao jak double double sa 25 poena i 10 asistencija za indeks 37. Voroncevič je meč završio sa 14. Kod gostiju je Vasa Micić imao 20 poena uz 7 asistencija, Ulanovas je dodao 14, a Valinskas 11.

Unicaja je slavila u Istanbulu i nanela Efesu i peti poraz na početku sezone, 75:69. Utakmica nije bila toliko kvalitetna, a prvo poluvreme je odigrano u egalu. Odlično su tada odigrali Štimac sa 10 poena i 9 skokova i Kruno Simon koji je jedini bio ofanzivno produktivan sa bekovskih pozicija. Drugo poluvreme je Efes otvorio vrlo dobro. Unicaja je bila prilično bezopasna, ali se Nedović konačno pojavio na utakmici i ubacio 5 brzih poena da pokrene ekipu iz Malage. Štimac i Simon su nastavili sa dobrom igrom, a pridodao se i Motum sa poenima iz reketa.  McCallum, Shermadini I Augustine su igrali dobro za goste, koji su na rezultatu 64:57 vezali tri trojke – Suarez, McCallum i Nedovič. Nemanja je zatim pogodio i iz reketa, a na 2 minuta je još jednom trojkom stavio tačku na pobedu Unicaje. Efes je za to vreme bio prilično impotentan ofanzivno, iako su često imali i po tri napada u jednom posedu zbog vrlo lošeg defanzivnog skoka španske ekipe, ali jednostavno nisu mogli da daju koš, sem Dunstona koji je dvaput poentirao nakon ofanzivnog skoka. Potpuno su zakazali Ledo i McCollum koji su kombinovano postigli samo 9 poena. Nije za njih dobro kada je Josh Adams najbolji bek na terenu. Važna pobeda za Unicaju koja je bila u seriji od tri uzastopna poraza, dok Efes ostaje usamljen na začelju. Po 13 poena za zelene su postigli McCallum, Shermadini i Nedović (8 asistencija), a 11 uz 8 skokova je dodao Augustine. Štimac je zabeležio double double sa 17 poena i 11 skokova, Simon je postigao 12, a Adams 10.

U Blaugrani je viđena jedna vrlo neefikasna i ne previše zanimljiva utakmica. Domaći su slavili 73:51. Iako su viđene vrlo dobre odbrane, utisak je da je, posebno Olympiacos bio jako loš napadački. Od početka je bilo vrlo neefikasno uz malu prednost gostiju, sve do Barsine serije 13-2 kada su domaći preuzeli prednost i konstantno je uvećavali tokom meča. Barsa je zabeležila tek drugu pobedu, opet ubedljivu protiv grčkog predstavnika, i tako prekinula crnu seriju. Sepaphin je postigao 13, Oriola 11, a Pressey 6 uz 5 asistencija i 3 ukradene lopte. Za crveno-bele, koji su šutirali 33% iz igre i izgubili 21 loptu, jedini dvocifreni je bio Papapetrou. Vredi pomenuti još i Milutinova, koji je odigrao sjajnu odbranu i sakupio indeks 16 uz samo 4 poena. Imao je 6 skokova, kao i dve blokade.