Prva pobeda Efesa i debakl Armanija

Odigrane su prve utakmice šestog kola Evrolige, a veče je obeležila ubedljiva pobeda Žalgirisa u Milanu, kao i prva pobeda Efesa.

CSKA je ubedljivo slavio protiv Valensije, 94:67. Nije izgledalo da će biti tako u prvom poluvremenu, gosti su rano poveli sa 11 poena razlike, dok je poluvremenu bilo samo +5 za CSKA. U nastavku je samo jedan tim postojao na terenu, domaći su sa 30:16 dobili treću četvrtinu, a celo drugo poluvreme sa 51:29. De Colo je odigrao sjajan meč sa 23 poena i samo 2 promašaja, Higgins je dodao 16, a čak 5 igrača je imalo 8 poena. Voroncevič je uhvatio i 7 lopti, dok je Hunter imao 10 skokova. U Valensiji je najefikasniji bio Pleiss sa 12 poena i 7 skokova. Po 11 su postigli Dubljević i San Emeterio. CSKA je trenutno usamljen na prvom mestu sa 5-1, dok je Valensija na polovičnih 3-3.

Makabi je u Tel Avivu došao do svoje četvrte pobede i izjednačio se sa Realom na tabeli. Izraelski tim je bio bolji od Reala 90:83 koji je bolje krenuo u utakmicu, imao 8 poena prednosti nakon prve četvrtine, ali je usledio odličan period domaćih i gosti su u jednom trenutku bili preko 5 minuta bez koša, što je Makabi iskoristio i poveo sa 9 razlike. DeShaun Thomas je opet bio raspoložen za igru i bilo ga je teško zaustaviti, dok se u drugoj četvrtini pridružio i Michael Roll sa pogocima sa poludistance i distance. Real je usled povrede Ayona, koji će pauzirati nekoliko nedelja, na ovom meču igrao bez centra. Unutrašnje pozicije su pokrivali Reyes, Thompkins i Randolph, tako da je kraljevski klub imao ogromnih problema u skoku, s obzirom da je razlika na kraju bila 53-33, a domaći su imali čak 22 ofanzivna skoka. Treća četvrtina pripala je Realu, uspeli su da uspore Thomasa i odigrali odličnu odbranu u tom periodu. Makabi je imao 5 poena prednosti u četvrtom periodu kada je Luka Dončić postigao 7 poena u jednom posedu (3 slobodna bacanja zbog faula na šutu za 3, slobodno bacanje zbog tehničke i trojka u napadu nakon toga), ali gosti nisu mogli do pobede. Razigrao se i Pierre Jackson, Campazzo je imao problema da ga sačuva, a Real i dalje nije mogao da zagradi svoj koš, tako da su zabeležili drugi poraz u nizu. Sigurno će skok biti bolji kada Tavares kao najnovije pojačanje bude zaigrao. DeShaun Thomas je postigao 21 poen, ali je pokvario procenat šuta u nastavku, 8/22. Roll je postigao 16, Tyus 14, Jackson 13 i Norris Cole sa 10 su još bili dvocifreni. Dončić 19 za Real (5/14), uz po još 6 skokova i asistencija za indeks 30. Randolph je ubacio 13 uz 9 skokova, a Campazzo i Reyes po 12.

Žalgiris je deklasirao Armani u Milanu, 94:62. Domaći su igrali sasvim dobro u prvom periodu, diktirali tempo, ali je krajem istog Žalgiris poveo i od tada uspostavio kontrolu meča. Već u narednoj četvrtini su gosti počeli da se odlepljuju, a Armani je vrlo teško postizao poene. Razlika se samo uvećavala, dostizala je i 37 poena. Težak debakl za manekene, vezali su dve jako loše utakmice i podsetili na Armani iz prethodne sezone. Sa druge strane, Jasikevičius nastavlja da radi fantastičan posao sa Žalgirisom. Šest dvocifrenih igrača u pobedničkoj ekipi. Jankunas je postigao 13, po 12 su dodali Pangos i Davies, 11 Toupane i Milaknis, a 10 Ulanovas. Vasa Micić je postigao samo 3 poena, ali dodao 5 skokova i 7 asistencija. Kod Armanija najefikasniji Goudelock sa 13, Theodore je postigao 11, a Tarczewski 6 uz 10 skokova. Žalgiris je u sredini tabele sa polovičnih 3-3, dok je Armani na začelju sa samo jednom pobedom.

Barsa je opet priredila negativno iznenađenje svojim navijačima. Poraženi su od Efesa 89:85 u Blaugrani i tako poništili ubedljiv trijumf nad Olympiacosom. Efes je prvu četvrtinu dobio sa 11 razlike i nije ispuštao tu prednost do kraja meča, iako je Barsa prilazila i na posed zaostatka. Ledo I McCollum su odigrali odlične utakmice sa po 21 poenom. Ledo je šutirao 8/17, a McCollum 7/12, 4/4 trojke. Štimac je odigrao jos jednu sjajnu utakmicu sa 22 poena, 9/10 iz igre i 8 skokova, za indeks 29. Seraphin je po običaju bio najbolji u Barsi sa 19 poena, ali je uhvatio samo jednu loptu za 22 minuta. I opet po običaju, pratio ga je Heurtel sa 12 poena i 9 asistencija, dok je 12 postigao i Claver, kojem je ovo prva dobra utakmica u EL ove sezone, nakon što se vratio u tim protiv Olymiacosa. Koponen je ubacio 10. Barselona je opet odigrala katastrofalno lošu odbranu, opet su dozvolili protivniku preko 50% šuta za dva, a Efes je pogodio i 10 trojki uz 45% uspešnosti, tako da je loša odbrana bila i u reketu i na perimetru. Ovo je bila prva pobeda Efesa i sada zaostaje samo jednu za Barsom.