Pobjede Bullsa i Kingsa, Sunsima slavlje kod Lakersa

I posljednji dio pregleda sinoćnjih utakmica, nakon preokreta Indiane i rapsodije Nuggetsa. Krećemo sa utakmicom u Brooklynu, gdje su Netsi ugostili Utah Jazz i slavili 118:107. Nakon vodstva Jazza 20:17, domaćini su do kraja prve četvrtine odjurili na 39:25. Prednost je kasnije narasla i do 71:51, a gosti su tek u završnici smanjili na devet razlike u nekoliko navrata, ali bliže od toga nisu došli.

Prvo ime utakmice bio je Spencer Dinwiddie sa 25 koševa, 8 asistencija i 5 skokova, dok su se za Netse još istakli Allen Crabbe sa 18 i DeMarre Carroll sa 17 koševa. Kod Jazza je Raul Neto zabio 22 koša za samo 20 minuta, Rodney Hood 17, a Donovan Mitchell (8 asistencija i 7 skokova) 15 poena.

A zahvaljujući sjajnoj četvrtoj četvrtini koju dobili sa 40:28, Chicago Bullsi svladali su Charlotte Hornetse na svom parketu 123:120. Cijela utakmica bila je vrlo izjednačena, a naveća razlika bila je +11 za Hornetse (45:34) u drugoj četvrtini. Međutim, na to Chicago odgovara serijom 15:1, a nakon toga u trećoj četvrtini opet Charlotte dolazi do daha. Ipak, nisu izdržali i Lauri Markannen sa dva slobodna bacanja dvije sekunde prije kraja potvrđuje pobjedu Bullsa.

Hornetsima nije pomogla ni fantastična večer koju je imao Kemba Walker – 47 koševa, 6 skokova i 5 asistencija. Problem je bio što je drugi najbolji strijelac u momčadi bio Marin William sa tek 13 poena. Za Bullse je Justin Holiday sa 27 poena proslavio rođenje kćerkice, a i Khris Dunn sa 22 koša, 7 asistencija i 5 skokova je imao odličnu večer.

U Los Angelesu su snage odmjerili Lakersi i Phoenix Sunsi, a na kraju su slavili gosti 122:113. Prvu četvrtinu i pol bila je to ravnopravna utakmica, ali onda nakon 49:48 Sunsi bježe na 69:53 početkom drugog poluvremena. Lakersi su prišli na 78:75, kasnije i na 99:96, ali do vodstva nisu mogli. Phoenix je imao odgovor na svaki napad domaćina i zasluženo slavi.

A glavni razlog za to je nova odlična partija Devina Bookera koji je zabio 33 koša. Tyler Ulis je dodao 15 poena i 7 asistencija, a vrlo dobro je odigrao i Dragan Bender koji je uz 10 koševa (3/7 iz igre, 3/4 za tri) imao i 5 skokova i 2 asistencije. Kod Lakersa je fantastičan bio Kyle Kuzma sa 30 koševa i 10 skokova, Brook Lopez je uz isto toliko skokova dodao i 19 poena, a Brandon Ingram je upisao 17 koševa, 8 skokova i 4 asistencije.

I na kraju, pobjeda Sacramento Kingsa nad Portland Trail Blazersima 86:82, čime su se domaćini djelomično iskupili za katastrofalni poraz od Atlante prije dva dana. Bila je to nezvjesna utakmica do samog kraja, iako su Kingsi imali +8 sredinom druge četvrtine. Portland se, međutim, brzo vraća, ali Kingsi na 2:24 prije kraja opet bježe, ovaj put na 80:73. Tu se utakmica prelomila jer Blazersi više nisu bili na manje od tri koša zaostatka.

Damian Lillard zabio je 29, a CJ McCollum 19, ali ostali igrači Portlanda su potpuno podbacili jer nitko nije zabio više od 7 koševa. U sivilo se uklopio i Jusuf Nurkić sa samo 4 koša i 7 skokova za 27 minuta na parketu. Za Kingse je Willie Cauley-Stein zabio 22 s klupe, a George Hill i Garrett Temple imali su po 14 poena. Bogdan Bogdanović za 24 minute zabio je samo 2 koša, i upisao po tri skoka i asistencije, uz šut 1/8.