Pelicansima drama, odlična utakmica Dragana Bendera

Osim velikog preokreta Cavsa u New Yorku, bilo je sinoć još puno zanimljivih utakmica. Krenimo s pobjedom Minnesote kod Utah Jazza 109:98. Domaćini su prvu četvrtinu odigrali katastrofalno i nakon prvih 12 minuta bili u zaostatku 33:14, što više nisu mogli nadoknaditi. Wolvesi su nakon toga kontrolirali situaciju na parketu i sigurno došli do nove pobjede, a njihovo vodstvo nije padalo ispod 8 poena.

Udarna petorka Minnesote bila je jako raspoložena jer je Karl-Anthony Towns zabio 24 koša uz 13 skokova, Jimmy Butler je imao 21 koš i 10 asistencija, Jeff Teague je dodao još 22 poena, a Taj Gibson 15 poena i 10 skokova. Nemanja Bjelica je za 13 minuta zabio 5 koševa i uhvatio 4 lopte, a svakako treba reći da su Wolvesi iz igre gađali 52%. Kod Jazza je Donovan Mitchell zabio 24 koša uz po 4 koša, asistencije i ukradene lopte, dok je Rodney Hood zabio 16.

Sljedeća postaja nam je Phoenix gdje su LA Lakersi slavili sa 100:93. Momčadi su se izmjenjivale u vodstvu u prilično izjednačenoj utakmici sve do početka posljednje četvrtine. Sunsi u posljednjoj dionici nisu niti jednom vodili, a nakon 81:81 Lakersi odlaze na 91:83 na pet minuta do kraja. Phoenix se od toga nije oporavio i gosti održavaju manje-više isti razmak do kraja utakmice.

Devin Booker opet je bio fantastičan u redovima Sunsa jer je zabio 36 koševa, a TJ Warren zabio je 23 koša uz 8 skokova. Odličnu utakmicu odigrao je i Dragan Bender koji je za 20 minuta imao 15 koševa i 5 skokova. Kod Lakersa je najbolji bio Jordan Clarkson koji jeaz 26 minuta zabio 25 koševa, Brook Lopez je dodao 15 i 10 skokova, a Kentavious Caldwell-Pope također je imao 15 koševa, ali i 9 skokova. Zanimljivo, nakon utakmice u kojoj je ušao u povijest, Lonzo Ball vratio se svojim skromnijim izdanjima – 7 koševa i po 5 skokova i asistencija, uz šut 3/10. Ivica Zubac nije nastupio.

A Atlanta Hawksi bili su na korak od iznenađenja u New Orleansu, ali su u dramatičnoj završnici poraženi 106:105. Gosti su vodili prve tri četvrtine, ali se Pelicansi vraćaju i momčadi se u završnoj dionici izmjenjuju u vodstvu. Dvije minute prije kraja Belinelli pogađa tricu za 104:100 Hawksa, ali njemu na isti način odgovara Holiday. Tada Schroder promašuje, a Pelicansi pogađaju još jednu tricu (Miller). Davis radi prekršaj, no Bazemore pogađa samo jedno bacanje 37 sekundi prije kraja. Tada Miller promašuje za Pelicanse i Atlanta ima zadnji napad, ali gosti su se spetljali i gube loptu tri sekunde prije kraja utakmice.

E’Twaun Moore zabio je 24 za pobjednike, ali prvo ime bio je DeMarcus Cousins sa 22 koša, 16 skokova i 7 asistencija. Anthony Davis dodao je 13 koševa, 10 skokova i 7 asistencija. Šest Hawksa zabilo je 11 i više koševa, a najbolji je bio Kent Bazemore sa 22 koša, 7 asistencija i 4 skoka.