Paul George srušio Clipperse, Netsi iznenadili

Osim ozljede Kyrieja Irvinga, bilo je puno još zanimljivosti sinoć u NBA ligi. Počnimo utakmicom u Oklahoma Cityju gdje su Thunderi napokon prekinuli niz od četiri poraza pobjedom nad LA Clippersima 120:112. Utakmica je bila puna oscilacija jer su domaćini nakon 27:13 prvu četvrtinu završili u zaostatku 30:31. Kasnije opet OKC bježi na +20 (82:62), ali se Clippersi opet vraćaju i tricom Riversa poravnavaju na 105:105 pet i pol minuta prije kraja. Ipak, to je za goste bilo sve i koš Granta za 119:109 malo manje od minute prije kraja rješava utakmicu.

Prvo ime Thundera sinoć je bio Paul George koji je odigrao briljantnu utakmicu – 42 poena, 9 skokova i 7 asistencija – a Russell Westbrook dodao je 22 koša i 8 asistencija. Kod Clippersa je fantastičan bio Lou Williams sa 35 poena i 7 skokova, dok su Blake Griffin i Austin Rivers zabili po 17 poena. Miloš Teodosić i dalje je izvan stroja.

Utakmicu s vrlo malo koševa vidjeli smo u Salt Lake Cityju gdje je Utah Jazz izgubila od Miami Heata 84:74. Loša druga četvrtina gostiju (27:12) omogućila je domaćoj momčadi da na predah odu s vrlo ugodnih 49:37, ali Jazzeri u trećoj dionici odmah uzvraćaju uslugu i ostaju na svega 8 poena za 12 minuta igre. Miami za isto vrijeme postiže 20 koševa i u posljednjih 12 minuta se ulazi s neriješenim rezultatom. Tri minute prije kraja Utah ima 74:71, ali do kraja utakmice Waiters postiže 10 poena za Heat, na što Jazz doslovno nije imao odgovora. Utah u zadnje tri minute nije postigla ni poena i zasluženo gubi.

Rodney Hood predvodio je domaću momčad s 19 koševa, a Rudy Gobert (12 skokova) i Doovan Mitchell zabili su po 12. Za Miami Dion Waiters 21, Goran Dragić 18, a Hassan Whiteside 8 poena, ali uz čak 20 skokova.

Pobjedu su upisali i Milwaukee Bucksi i to na gostovanju kod San Antonio Spursa 94:87. Prvo poluvrijeme proteklo je u blagom vodstvu domaćina, ali Bucksi puno bolje ulaze u nastavak i sredinom treće četvrtine imaju najveću prednost na utakmici – 70:56. Međutim, Spursi se vraćaju i kod zaostatka 89:87 dvije minute prije kraja imaju i napad, ali Mills promašuje. Nakon toga za goste pogađaju Bledsoe i Middleton, a San Antonio, kao i Utah, više ne postiže ni koša.

LaMarcus Aldridge ispunio je svoju kvotu sa 20 koševa i 12 skokova, a veteran Manu Ginobili bio je drugi najbolji strijelac Spursa sa 18 poena. Kod Bucksa je Giannis Antetokounmpo opet bio fantastičan sa 28 koševa, 12 skokova i 5 asistencija, dok su Eric Bledsoe (7 asistencija, 4 skoka) i Khris Middleton (8 skokova) zabili po 13 poena.

Za kraj idemo u Portland gdje su Brooklyn Netsi napravili iznenađenje i slavili 101:97. Blazersi su vodili cijelo prvo poluvrijeme, ali sredinom treće četvrtine padaju i Brooklyn radi seriju 17:0 za vodstvo 72:65. Domaćini se vraćaju i čak prelaze u vodstvo od 89:86, ali u posljednjih pet minuta sjajni D’Angelo Russell postiže 11 poena i odvodi Netse do pobjede.

Uz tih 11 poena, Russell je tijekom utakmice zabio još 10 i upisao 9 asistencija, a dobar je bio i DeMarre Carroll sa 16 koševa i 8 skokova. Prvo ime Trail Blazersa bio je Damian Lillard sa 19 koševa, 9 skokova i 6 asistencija, ali i 1/5 za tri, a odličan je bio i Jusuf Nurkić sa 21 poenom i 5 skokova.