Novi triple-double fenomenalnog Jokića!

Ako već niste, obavezno pogledajte sažetak utakmice Spursa i Thundera!

Pomalo iznenađujuće, Miami je kao domaćin lagano savladao Boston sa 115:99. Igrači Heata su već na poluvremenu imali 18 poena viška, a kada su sredinom treće deonice stigli na maksimalnih +26, više nije bilo dileme.

Dwayne Wade je za 23 minuta nakon ulaska sa klupe postigao 19 poena i bio najefikasniji igrač svoje ekipe. Josh Richardson je postigao 18 poena uz 6 asistencija, dok je Justise Winslow pored 13 poena imao i 11 asistencija i 7 skokova. Kod Celticsa, treba istaći partiju Kyrie Irvinga sa 22 poena, 5 asistencija i 5 skokova, kao i Marcusa Morrisa sa 17 poena, 6 skokova i 2 blokade. Marcus Smart je stao na 18 poena.

Denver je u derbi utakmici Zapada lagano savladao LA Clipperse sa 121:100. Nikola Jokić je imao još jedno izuzetno veče – postigao je svoj 21. triple-double uz ukupno 18 poena, 14 skokova i 10 asistencija, čime je vrlo uspešno “zapušio usta” Marcinu Gortatu (6 poena, 1 skok za 17 minuta) koji je govorio o Jokiću u vrlo negativnom tonu nakon prvog njihovog susreta.

Jokić je treći najmlađi igrač u istoriji NBA Lige po brzini stizanja do 20. triple-double utakmica. Brže od njega su to izveli samo Oscar Robertson i Magic Johnson – a obojica su bili playmakeri, najbolji u istoriji lige. Pored Jokića, treba istaći i role Jamala Murraya (23 poena, 6 skokova) i rezerviste Masona Plumleeja (17 poena, 12 skokova i 5 asistencija). Denver se sa ovom pobedom blago učvrstio na prvoj poziciji Zapada.

Kod Clippersa spomenimo partiju potencijalnog All Star učesnika Tobiasa Harrisa sa 18 poena i 11 skokova, kao i Lou Williamsa (19 poena). Danilo Gallinari je postigao 18 poena ali uz katastrofalan šut iz igre (6/17). Boban Marjanović dobio je 6 minuta, ali je promašio sva tri šuta iz igre.

Kingsi su nastavili loš niz Pistonsa pobjedom od 112:102. Gosti su igrali bez glavne zvijezde Blakea Griffina, pa je najbolji bio Johnson sa 16 poena. Kod Sacramenta je sedam igrača zabilo barem 10 poena, a najviše Hield (18). Nemanja Bjelica je za 25 minuta upisao 7 poena uz po 5 skokova i asistencija, dok je Bogdan Bogdanović za 21 minutu ubacio 6 poena.