Nova pobjeda Celticsa, katastrofa Orlanda, iznenađenje Mavsa

Vrijeme je za novi pregled NBA utakmica. Prva se igrala sinoć u Charlotteu, gdje su domaći Hornetsi ugostili LA Clipperse i slavili 102:87. Obje momčadi ušle su utakmicu u negativnom nizu jer su domaćini izgubli šest uzastopnih utakmica, a gosti sedam, uključujući i poraz u produžetku kod Cavsa jučer. Utakmica je bila vrlo izjednačena do kraja prvog poluvremena kada se Hornetsi odvajaju na 55:43, ali gosti uzvraćaju i na početku zadnje četvrtine rezultat je 73:73. Pet minuta prije kraja rezultat je još bio samo 84:83 za domaće, ali nakon toga Clippersi potpuno staju i Kemba Walker odvodi svoju momčad do pobjede.

Lou Williams zabio je 25 koševa, Blake Griffin 19, uz 8 skokova i 4 asistencije, ali osim njih nije bilo raspoloženih Clippersa. Tek je DeAndre Jordan zabio 10, uz za njega standardnih 14 skokova. S druge strane, nakon 47 koševa Chicagu, Kemba Walker je završio na 26 koševa i 6 asistencija, Jeremy Lamb odlično je odigrao s klupe i ubacio 17, a Dwight Howard upisao je po 16 koševa i skokova.

A Orlando je na svom parketu doživio pravu katastrofu – Utah je slavila sa 125:85. Na poluvremenu je bilo još koliko-toliko podnošljivih 63:48 za goste, ali u iduće dvije četvrtine Magic je potpuno podbacio i zabio samo 37 poena. Jazzeri su uzeli ponuđeno i odjurili do nove pobjede. Rodney Hood briljirao je s klupe s 31 poenom i 5 skokova, dok je Derrick Favors dodao još 25 koševa i 11 skokova za Jazz. Kod Orlanda Aaron Gordon najbolji sa 18 koševa, a Terrence Ross je dodao 12. Nikola Vučević je zbog šuta 3/11 zapeo na samo 8 poena, a Mario Hezonja je za 15 minuta imao po 4 koša i skoka (šut 2/8). Kad smo već kod šuta, recimo da je Orlando gađao samo 8/29 za tri (27.6%), 31/81 (38.3%) za dva, a ni kod slobodnih bacanja se nisu proslavili – 15/23 (65.2%).

Boston i dalje pobjeđuje. Sinoć je na gostovanju pala Atlanta rezultatom 110:99. Stvari su za goste počele očajno jer Atlanta ima 31:15 krajem prve četvrtine, ali Boston nakon toga počinje smanjivati zaostatak i stiže na zaostatak od samo 51:52 poečtkom treće četvrtine. Nakon toga utakmica je vrlo izjednačena, momčadi se izmjenjuju u vodstvu sve do 86:85 za Atlantu sredinom zadnje četvrtine. Potom Celticsi bježe na 92:86, što se pokazalo ključnim. Do kraja je Boston čak i povećao razliku i nakon slavlja protiv Golden Statea upisao 15. pobjedu u nizu.

Kyrie Irving opet je bio sjajan sa 30 koševa, 5 asistencija i 4 skoka, a u stopu ga je pratio Jaylen Brown sa 27 koševa. Za Hawkse Dennis Schroder 23 koša i 9 asistencija, Kent Bazemore 19, a John Collins 18 poena i 7 skokova.

I za kraj jedno poprilično iznenađenje. Nije stvar toliko u činjenici da su Dallas Mavericksi slavili protiv Milwaukee Bucksa, već da su to napravili rezultatom od čak 111:79. Najlošija momčad lige od početka je igrala dobro i na poluvremenu ima 56:44. U nastavku su se Bucksi potpuno raspali, dobrim dijelom i zbog očajnih 6/25 za tricu. Dallas je uspješno držao ritam i do kraja utakmice samo povećavao razliku.

Giannis Antetokounmpo zabio je 24 i uhvatio čak 17 lopti, a Khris Middleton ubacio je 23 koša, ali uz njih nitko u momčadi Bucksa nije zabio više od 8 koševa. Kod Mavericksa Wesley Matthews 22 i 8 asistencija, J. J. Barrea 20, a Harrison Barnes 18 i 7 skokova.