Moskovljani na vrhu, Panathinaikosu veliki derbi

Nakon prve pobede Efesa dan ranije, juče je kompletirano i šesto kolo Evrolige. Himki se pridružio drugom moskovskom timu na vrhu, dok je Panathinaikos po drugi put u sezoni savladao najvećeg rivala u dvorani ’Mira i Prijateljstva’.

U prvom meču dana Himki je savladao Baskoniu 91:90. Španski tim je odlično igrao u prvom poluvremenu, pogodio čak 9 trojki, imao 16 asistencija, ali nije imao preveliku prednost, samo +8. Himki je to brzo sustigao, pa je utakmica je ušla u neizvesnu završnicu. Domaći tim je bio za korak ispred u završnici, pogađao bacanja i nije dozvolio iznenađenje. Šved je postigao 20 poena uz 1/8 šut za tri poena. Sjajnu utakmicu je odigrao Anthony Gill sa takođe 20 poena, dodao je i 7 skokova, dok je Anderson postigao 18, ali je i on vrlo loše šutirao sa distance, samo 1/7. Merković je odigrao izuzetno dobro drugo poluvreme, na obe strane parketa, i meč završio sa 15 poena. Kod gostiju, koji su izgubili meč i pored fantastičnog šuta za 3, 16/26, 19 poena je postigao Matt Janning, dok su po 14 dodali Voigtmann i Šengelija. Jayson Granger je imao 11 asistencija. Baskonia je ostala na začelju, dok je Himki zajedno sa CSKA na prvom mestu.

Fenerbahče je lako trijumfovao u Nemačkoj protiv Bamberga 80:57 i tako prekinuo niz nemačke ekipe od tri vezana trijumfa. Atkuelni šampion je od početka kontrolisao utakmicu i razliku od 10-ak poena držao do četvrte četvrtine. Brose je u jednom momentu prišao na 7 poena zaostatka, ali je od tada usledila velika serija gostiju i ubedljiva četvrta četvrtina za ubedljivu pobedu. Vesely je postigao 15 poena, Wanamaker 13, a Datome poen manje. Po 11 su dodali Nunnaly, kao i Sloukas, koji je odigrao još jednu sjajnu all-round utakmicu sa 7 asistencija i 6 skokova. Kod domaćih je najefikasniji bio Rubit sa 12, dok je Maodo Lo dodao 10.

Panathinaikos je u Pireju savladao najljućeg rivala sa 70:62. Utakmica je ušla u poslednji period u egalu, ali su zeleni bili mnogo bolji kad je bilo najpotrebnije i odneli veoma vrednu pobedu. Lekavičius je odigrao sjajnu poslednju četvrtinu, dok su domaći imali velikih problema da postignu koš. Printezis je potpuno sačuvan na utakmici, dok je Strelnieks nosio crveno bele kroz tri četvrtine, ali nije mogao sam. Olympiakos se opet predstavio u vrlo lošem ofanzivnom izdanju i definitivno im nedostaje Billy Spanoulis, više nego što se očekivalo. Gist je utakmicu završio sa 15 poena, Lekavičius je upisao poen manje, a KC Rivers je dodao 12. Strelnieks je bio najefikasniji sa 18 poena, a najbolje ga je pratio Papapetrou sa 11 i McLean sa 10.

Unicaja je sa 79:65 pobedila Zvezdu u duelu dve ekipe sa po dve pobede i tri poraza. Domaći su odlično otvorili meč, Sasu Salin je bio izuzezno raspoložen, pogodio je četiri trojke u prvoj četvrtini i odlepio Unicaju na dvocifrenu prednost. Ta prednost je dostigla i 20 razlike u drugoj četvrtini, Zvezda je bila totalno odsečena i oterana od koša, ništa nije funkcionisalo na obe strane parketa. Pero Antić opet nije igrao i to se opet osetilo. Milko Bjelica nije bio na svom uobičajenom učinku, a Zvezda je slabo šta dobila i od klupe. Ipak, i pored svega toga, crveno-beli su sredinom treće četvrtine potpuno prišli i imali kontru za -4 koju nisu iskoristili i tu su propustili poslednju šansu da se vrate u meč. Nedović je sa nekoliko pogodaka ponovo vratio dvocifrenu prednost, a i Gagi Milosavljević je igrao dobru utakmicu. Nedović je postigao 17 poena, dok je Milosavljević ubacio 12. Salin je nakon četiri trojke u prvoj četvrtini dodao još jednu u nastavku, tako da je meč završio sa 15 poena. Kod Zvezde su po 10 poena postigli Rochestie, Feldeine i Lessort.