Jokić zamalo triple-double, dva Sunsa dobila Wolvese

Lonzo Ball odigrao je utakmicu za povijest, ali imamo mi još toga za proći. Denver Nuggetsi nastavili su s odličnim igrama i svladali Orlando na domaćem parketu 125:107. Gosti nisu imali ni najmanje šanse jer je već na kraju prve četvrtine bilo 39:23, a u nastavku je razlika išla i do 30 poena. Jednostavno, Magic je razbijen, a njihov zaostatak je tek zakratko u posljednjoj četvrtini pao ispod 15 koševa, ali Nuggetsi su se ekspresno “oporavili”. Ovom pobjedom Jokić i društvo stigli su na diobu trećeg mjesta Zapadne konferencije s omjerom 8-5, koliko imaju i San Antonio Spursi.

Jamal Murray zabio je 32 koša, a Will Barton 26, uz 9 skokova i 5 asistencija. Međutim, imali su Nuggetsi još raspoloženih igrača poput recimo Nikole Jokića koji je, istina, ostao na samo 12 koševa, ali je uhvatio čak 17 lopti, podijelio 9 asistencija i ukrao 4 lopte. Marreese Speights zabio je 19 za samo 17 minuta, a Jonathon Simmons i Evan Fournier po 18 koševa za goste sa Floride, dok je Mario Hezonja za pet minuta upisao po koš i skok.

Minnesota Timberwolvesi kiksali su u Phoenixu gdje su Sunsi bili bolji 118:110. Tricom Teaguea Wolvesi su poveli 103:97 na 4:46 prije kraja, ali nakon toga potpuno staju. Predvođeni sjajnim Bookerom i TJ Warrenom, Sunsi rade čak 14:0 i potpuno preokreću stvari u svoju korist. Nakon toga jednostavno nije bilo više vremena da Minnesota išta napravi i pobjeda ostaje u Arizoni.

Devin Booker i TJ Warren, dakle, su odigrali sjajno – obojica su zabila po 35 koševa, s tim da je prvi tome dodao i 9 skokova i 6 asistencija, a drugi još 6 skokova. Dragan Bender opet je bio sasvim solidan jer je za 18 minuta zabio 8 koševa, uz šut 3/8. Kod Wolvesa Andrew Wiggins 27, a Jimmy Butler 25 koševa, dok je Nemanja Bjelica za 19 minuta zabio 6 koševa i upisao 7 skokova i asistenciju (šut 3/7, 0/3 za tri).

I za kraj, pobjeda Utah Jazza nad Brooklyn Netsima 114:106. Nakon 25:25 na kraju prve četvrtine, domaćini iz Salt Lake Cityja ekspresno bježe na 45:29 i nakon toga održavaju sigurnu prednost sve do same završnice. Netsi bacanjima Hollis-Jeffersona 83 sekunde prije kraja stižu na 108:104 i nakon toga još kradu loptu, ali odmah i gube posjed. Dva slobodna bacanja Mitchella odvode Utah na +6, a isti igrač nakon izgubljene lopte Netsa poentira još jednom i rješava utakmicu 32 sekunde prije kraja.

Upravo je rookie Donovan Mitchell sa svojih 26 poena bio prvi strijelac Jazza, a Derrick Favors upisao je 24 koša i 12 skokova. Kod Netsa D’Angelo Russell 26 koševa, 6 skokova i 3 asistencije, a Rhondae Hollis-Jefferson 19 poena i također 6 skokova i 3 asistencije.