Houston gledao spektakl, prvaci pali od Bullsa

Osim drame u New Yorku i novog poraza Pelicansa, zanimljivo je bilo i na ostalim terenima. Krenimo redom.

Meč za pamćenje se odigrao u Toyota Centru, domu Houston Rocketsa gde je domaći tim savladao Minnesotu sa čak 142:130. Ovo je bila utakmica u kojoj je Houston postigao i primio najviše poena na utakmici, a Timberwolvesima je ovo bila utakmica sa najviše postignutih poena u ovoj sezoni tokom cele utakmice i u toku drugog poluvremena (72 poena). Koliko je to bila otvorena utakmica neka posluži podatak da je čak 14 igrača postiglo 10 ili više poena, dok je kod Houstona čak 7 igrača postiglo 14 ili više poena.

Iako je Minnesota imala mnogo bolji skok od domaće ekipe (58-31), veliki broj izgubljenih lopti (23) je dovelo do čak 38 poena za domaću ekipu. Zbog toga Wolvesi nijednom tokom meča nisu imali prednost dok je Houston imao i do 20 poena više. Sa šutem za tri poena 22/58 Rocketsi su bili na po 2 ubačaja i promašaja da izjednače sopstvene rekorde i rekorde lige po broju ubačenih i promašenih trojki na jednoj utakmici, a ukupno tri šuta su im nedostajala da izjednače sopstveni rekord po broju pokušaja na jednoj utakmici. Ovo je ujedno bila i osma utakmica ove sezone za Houston da postignu barem 20 trojki na jednoj utakmici a kuriozitet je da su samo jednom šutnuli sa poludistance u toku cele utakmice.
Najistaknutiji igrači ovog nesvakidašnjeg duela su bili James Harden sa 24 poena, 10 asistencija, 5 skokova i 7 izgubljenih lopti, kao i Patrick Beverly sa 15 poena, 7 asistencija, 4 skoka i 3 ukradene lopte. Lou Williams je sa klupe bio poslovično dobar sa 17 poena, 4 asistencije i 3 ukradene lopte za ekipu Houston Rocketsa. Sa druge strane, Karl Anthony Towns je imao 37 poena uz čak 22 skoka što mu je i rekord karijere. Andrew Wiggins je postigao 30 poena uz 6 izgubljenih lopti, dok je Ricky Rubio doprineo sa 14 poena i 13 asistencija, a Gorgui Dieng sa 16 poena i 13 skokova. Nemanja Bjelica je za 13 minuta postigao 10 poena uz šut 4/5.

Cavsi ne mogu bez LeBrona

Chicago Bullsi nastavili su sa odličnim predstavama protiv Cleveland Cavaliersa i slavili 117:99 na gostovanju kod aktualnih prvaka. To je njihova deveta pobjeda u zadnjih deset susreta ovih dviju momčadi, a za nju su najzaslužniji Jimmy Butler sa triple-double učinkom (18 koševa, 10 skokova i 10 asistencija), te Dwayne Wade koji je bio jako blizu da napravi isto – 20 koševa, 10 asistencija i 9 skokova. Vrlo dobar je bio i Nikola Mirotić sa 14 poena i 10 skokova. Na drugoj strani je najbolji bio Kyrie Irving sa 34 poena, 9 skokova i 7 asistencija, a sekundirali su mu James Jones i Kyle Korver sa po 14 koševa. Iz ovih brojeva možete naslutiti da LeBrona Jamesa sinoć nije bilo na parket, kao ni Kevina Lovea, pa je momčad prvaka bila znatno oslabljena.
Utakmica je inače bila dosta izjednačena u prvom poluvremenu, ali sredinom treće četvrtine Chicago kreće u seriju kojom lomi susret. Razlika je početkom posljednje četvrtine bila na 20 koševa, pa je bilo jasno da će oslabljeni Cavsi upisati još jedan poraz.

Netsi bez šanse u Oaklandu

I na kraju, spomenimo i rutinsku pobjedu prve protiv posljednje momčadi lige. Brooklyn Netsi jednostavno nisu imali šanse na gostovanju kod Golden State Warriorsa i upisali su poraz od 112:95. Iako nije bilo Kevina Duranta, Klay Thompson (24 koša, 4 skoka i 4 asistencije) i Steph Curry (27 koševa, 5 skokova i 5 asistencija) držali su stvari pod kontrolom. Kod Netsa je Rondae Hollis-Jefferson ubacio 16 poena, uz 10 skokova, a Sean Kilpatric je imao koš manje.