Harden srušio Cavse, Šarić i Jokić vrlo dobri

Kao i večer prije, i sinoć je odigrano pet NBA utakmica, a pregled počinjemo u Washingtonu gdje su Wizardsi slavili protiv LA Lakersa 111:95. Domaćini su probili granicu od 15 razlike već sredinom druge četvrtine, a krajem treće dolaze do najvećih 91:70. Nakon toga su se Lakersi primakli na 93:84, ali to je bilo sve jer Wizardsi odgovaraju na to serijom 7:0 i rješavaju utakmicu.

John Wall zabio je 23, uz 8 skokova i 5 asistencija, Bradley Beal dodao je poen manje (5 skokova i asistencija), a Otto Porter Jr. završio je sa 20 koševa i 11 skokova. Lakersima nije pomoglo ni sedam dvoznamenkastih igrača od kojih su Brook Lopez i Jordan Clarkson zabili po 15. Ivica Zubac dobio je tri minute na parketu, što mu je bilo dovoljno za dva koša i dva skoka.

Uzbudljiva utakmica igrala se u Torontu jer su tamo Raptorsi slavili protiv New Orleans Pelicansa 122:118. Kanadska momčad bolje je otvorila susret i krajem prve četvrtine Raptorsi imaju 30:20, ali Pelicansi se vraćaju i početkom druge četvrtine prelaze u vodstvo 37:34. Ipak, nakon prilično izjednačene igre, na poluvremenu Toronto opet vodi 66:60. Kanađani bježe i na 73:65, ali New Orleans se opet vraća i u zadnjoj četvrtini drži minimalnu prednost sve do trice Lowryja za 109:107, a malo kasnije je i Ibaka pogodio za tri za 114:109. Završnicu utakmice obilježila su slobodna bacanja i Toronto uz dovoljno mirnoće privodi stvari kraju.

DeMar DeRozan zabio je 33, od čega 13 u zadnjoj četvrtini, i upisao 8 asistencija, Ibaka je uz 19 koševa imao i 8 skokova, a Kyle Lowry je stao na 18 poena, 7 asistencija i 6 skokova. Raptorsi su ubacili i 16 trica, što je im je rekord sezone. Za Pelicanse je fantastično odigrao Jrue Holiday koji je uz 34 koša (rekord sezone, 14/20 iz igre) imao i 11 asistencija i 5 skokova. DeMarcus Cousins je uz 20 koševa imao i 15 skokova, a Anthony Davis je ubacio 18, uz 7 skokova.

Najzvučnija utakmica večeri igrala se u Clevelandu gdje su gostovali Houston Rocketsi koji su i slavili 117:113. Domaćini su vodili samo početkom prvog i drugog poluvremena, a ostatak vremena prednost je bila na strani momčadi iz Teksasa i to čak 45:27 početkom druge četvrtine. Ipak, završnica susreta bila je prilično uzbudljiva jer je nakon trice Tuckera i 111:98 za Rocketse 8 minuta prije kraja Cleveland košem Greena 100 sekundi prije kraja stigao na zaostatak od 112:111. Međutim, tada je za Houston pet koševa zabio Capela i gosti održavaju svoju prednost do kraja utakmice.

Prvo ime susreta bio je fenomenalni James Harden koji je zabio 35 koševa, podijelio 13 asistencija, uhvatio 11 skokova i ukrao 5 lopti, upisavši tako svoj drugi triple-double sezone i 33. u karijeri. Eric Gordon zabio je 20, a Clint Capela je uz 19 koševa imao i 13 skokova. Za Cavse je LeBron James zabio 33, uz 7 asistencija, a Jeff Green 27 koševa.

A Oklahoma City Thunderi su definitivno u lošoj formi. Sinoć su upisali novi poraz, i to na gostovanju kod Denver Nuggetsa, 102:94. Gosti su bolje otvorili utakmicu i poveli 21:10, ali početkom druge četvrtine već je 30:30. Nakon toga utakmica je vrlo izjednačena iako Thunderi većim dijelom vode. Ipak završnica pripada Nuggetsima koji su nakon 82:82 u zadnjih 8 minuta odigrali bolje i zasluženo došli do pobjede.

Emmanuel Mudiay s 21 poenom, 7 skokova i 5 asistencija bio je prvo ime Nuggetsa, Paul Millsap 4 koša manje i isti učinak u ostale dvije kategorije, a Nikola Jokić je uz 15 koševa upisao i 11 skokova. Carmelo Anthony zabio je 28 koševa za Thundere, a Russell Westbrook (također 7 skokova i 5 asistencija) i Paul George (8 skokova) zabili su po 13 poena.

Nakon pet pobjeda Philadelphia 76ersi upisali su i poraz, ali on je došao na gostovanju kod slabašnih Sacramento Kingsa. Momčad iz Kalifornije slavila je 109:108 nakon serije od 7:0 u završnici utakmice koja je zaključena košem De’Aarona Foxa 13.4 sekunde prije kraja. U zadnjem napadu Joel Embiid pokušao je Sixersima vratiti pobjedu, ali nije bio precizan.

Stari lisac Zach Randolph predvodio je Kingse sa 20 koševa i 7 skokova, Justin Jackson dodao je 19, a Willie Cauley-Stein 15 poena. Junak De’Aaron Fox stao je na 11 poena, 7 asistencija i 4 skoka, dok je Bogdan Bogdanović počeo u prvoj petorci i za 22 minute upisao 9 koševa (3/10 iz igre, 2/6 za tri), 3 skoka, 2 asistencije i po jednu blokadu i ukradenu loptu. Za Sixerse je najviše zabio Robert Covington (24 koša), Joel Embiid je u 22 poena imao i 15 skokova, dok je Ben Simmons uz 18 poena upisao i 6 asistencija. Dario Šarić je također počeo u prvoj petorci i za 34 minute na parketu ubacio 13 koševa (5/12 iz igre, 3/8 za tri) i uhvatio 10 skokova, uz 2 asistencije.