Harden i Porzingis nastavljaju s trpanjem, pobjeda Wizardsa

Krećemo sa pregledom sinoćnjih utakmica, a prva na redu nam je ona iz Washingtona gdje su gostovali Atlanta Hawksi. Wizardsi su slavili 113:94 nakon što je Atlanta u drugoj četvrtini imala 37:30. Međutim, do poluvremena je 49:42 za domaćine koji potom samo povećavaju razmak do najvećih +25 u dva navrata u posljednjoj četvrtini. Privođenje utakmice kraju nakon toga bilo je lako.

Bradley Beal sa 19 koševa predvodio je momčad iz glavnog grada, a po 18 su dodali Kelly Oubre Jr. i Markieff Morris. Za Hawkse Taurean Prince 19, Marco Belinelli 15, a zanimljivo je da je Dennis Schroder zaustavljen na samo 7 poena, uz katastrofalan šut iz igre – 2/16.

Idemo dalje jer su LA Clippersi doživjeli novi poraz, ovaj put u gostima kod New Orleans Pelicansa. Bilo je 111:103 za domaćine koji su vodili cijelu utakmicu, ali do same završnice nisu išli na više od 9 poena viška i prelomili utakmicu. To su tek uspjeli sredinom posljednje dionice košem i dodatnim bacanjem Davisa za 97:86. Clippersi su dvije minute prije kraja stigli na 103:99, ali to je bilo sve jer zatim pogađaju Moore i Cousins i priča je gotova.

Dva gorostasa Pelicansa opet su bila nezaustavljiva jer je DeMarcus Cousins zabio 35 koševa, uz 15 skokova i 5 asistencija, dok je Anthony Davis imao 25 koševa, 10 skokova, 5 asistencija, i po dvije ukradene lopte i blokade. Blake Griffin je na drugoj strani zabio 26, a Austin Rivers 19.

New York Knicksi nastavljaju sasvim solidnu sezonu. Sinoć su svladali Sacramento na svom parketu 118:91. Kingsi su otvorili utakmicu sa 13:2, ali domaćini su ih brzo primirili i do kraja četvrtine New York odlazi na 32:23. Utakmica se jednostavno nastavila u tom tonu i Knicksi samo povećavaju prednost do +33 u četvrtoj četvrtini. Kristaps Porzingis nastavio je zatrpavati protivničke koševe (34 poena za samo 27 minuta sinoć), Courtney Lee je zabio 20, a Enes Kanter 17 uz 13 skokova. Kod Kingsa je podbacila prva petorka u kojoj nije bilo igrača s više od devet koševa, pa je najbolji bio Skal Labissiere sa 19 poena i 6 skokova, a Buddy Hield dodao je 17 koševa, 7 skokova i 4 asistencije. Bogdan Bogdanović bio je taj koji je zabio 9 poena u prvoj petorci Kingsa, a imao je i po dva skoka i ukradene lopte, te jednu asistenciju. Šutirao je 3/7 iz igre.

I za kraj ovog dijela pregleda utakmica iz Houstona gdje su Rocketsi svladali Memphis 111:96. Nema se ovdje puno toga za reći jer su domaćini kontrolirali stvari od prve do zadnje sekunde, a kad su u dva navrata u zadnjoj četvrtini došli na +25 sve je bilo jasno. James Harden zabio je 38 koševa i upisao 8 asistencija, a ovo mu je bila treća uzastopna utakmica sa preko 30 koševa. Eric Gordon ga je pratio sasvim solidno sa 26 poena. Kod Memphisa najbolji Tyreke Evans (22 koša, 5 skokova i 6 asistencija) i Marc Gasol (15 poena, 9 skokova i 3 asistencije).