Gregg Popovich za povijest, Boston i dalje nezaustavljiv

Nove tri utakmice odigrane su sinoć u NBA ligi, a mi pregled počinjemo u Brooklynu gdje su Boston Celticsi upisali i 13. uzastopnu pobjedu, i to rezultatom 109:102. Gosti su bolje otvorili utakmicu i dobili prvu četvrtinu rezultatom 30:21, ali Netsi se vraćaju i na poluvremenu je 52:52. Domaćini drže i blago vodstvo početkom treće četvrtine, ali tada Boston još jednom pojačava. U završnici Netsi su stigli na četiri poena zaostatka, 95:91, ali povratnik Kyrie Irving održava svoju momčad u vodstvu i pomaže joj da ode na 106:96 i riješi utakmicu.

Irving se, dakle, vratio nakon jedne utakmice pauze zbog sudara sa suigračem, a tijekom susreta je nosio masku na licu jer mu je dijagnosticirana manja fraktura kostiju lica. Međutim, to se nije osjetilo na njegovoj igri jer je zabio 25 koševa i podijelio 5 asistencija. Marcus Morris dodao je 21 koš i 10 skokova, Jayson Tatum 19 poena, a Al Horford ubacio je 17, uz 11 skokova. Za Netse (bez D’Angela Russella) je Joe Harris zabio 19, Rhondae Hollis-Jefferson 16 (9 skokova), a Spencer Dinwiddie je uz 12 poena imao i 11 asistencija.

San Antonio Spursi skočili su do Dallasa i slavili 97:91 protiv Mavericksa koji su dobro otvorili utakmicu, ali su već do sredine prve četvrtine izgubili početno vodstvo. Ipak, iako su Spursi tri puta u trećoj četvrtini imali +12, početkom posljednje dionice Dallas se primiče na samo 62:61. Tada je povukao sjajni LaMarcus Aldridge i Spursi odlaze na 82:71, a u posljednjih pet minuta gosti uspijevaju zadržati tu prednost.

Ovom utakmicom legendarni Gregg Popovich postao je trener koji je najbrže u povijesti NBA lige došao do 500 gostujućih pobjeda – za to su mu je trebalo 835 utakmica u gostima, 41 manje od Pata Rileyja koji je držao rekord prije njega. A na parketu je najzaslužniji za tu pobjedu bio LaMarcus Aldridge sa 32 poena (rekord sezone), dok mu je Patty Mills asistirao sa 19 koševa. Kod Dallasa odličan Dennis Smith Jr. sa 27 poena i 6 skokova, J. J. Barrea je uz 16 koševa imao i 6 skokova i 4 asistencije, a Harrison Barnes je također zabi 16, ali uz 8 skokova i 3 ukradene lopte.

Posljednja utakmica večeri je ona iz Houstona, gdje su Toronto Raptorsi slavili iznenađujuće uvjerljivo. 129:113. Domaćini su vodili cijelu prvu četvrtinu, ali se u nastavku utakmice to vodstvo brzo otopilo. Raptorsi su u fenomenalnom napadačkom izdanju dobili drugu četvrtinu sa 45:31 i na odmor nose 76:64. Razlika je nastavila rasti do +20 u trećoj četvrtini, ali se Rocketsi nisu predali i na sedam i pol minuta do kraja smanjuju na 108:103. Na njihovu žalost, to je bilo najboliže preokretu što su došli. Momčad iz Kanade nakon toga zabija osam zastopnih koševa i lomi utakmicu u svoju korist. Ovo je prvi poraz Houstona nakon šest vezanih pobjeda.

Svejedno, James Harden je opet bio raspoložen sa 38 poena, 11 asistencija i 6 skokova, a recimo i da je slobodna bacanja gađao 19/19, što je novi rekord kluba. Trevor Ariza imao je 20 koševa i 8 skokova. Na drugoj strani je DeMar DeRozan upisao 27 koševa, 6 skokova i 5 asistencija, Kyle Lowry je zabio 19 i asistirao 10 puta, a 19 koševa je imao i CJ Miles.