Fantastični Irving spasio Boston, Clippersi i dalje gube

Nakon nove odlične partije Bojana Bogdanovića, mi idemo dalje sa pregledima. Krećemo sa utakmicom u New Yorku, gdje su očajni LA Clippersi opet izgubili, ovaj put od Knicksa 107:85. Deveti je to uzastopni poraz momčadi iz Kalifornije koja se držala do vodstva 34:32, da bi onda Knicksi otišli na 44:36. Posljednji put Clippersi su došli blizu na zaostatak od 66:64, ali serija domaćina od 17:2 rješava utakmicu i do kraja uzbuđenja nije bilo.

Blake Griffin bio je jedini raspoloženi igrač gostiju (21 poen), a uz njega je tek Wesley Johnson zabio 13. Knicksi su zato imali šest dvoznamenkastih igrača, a najbolji je, naravno, bio Kristaps Porzingis sa 25 koševa i 7 skokova. Doug McDermott zabio je 16, a Enes Kanter je uz 12 poena imao i 16 uhvaćenih lopti.

Idemo dalje – nastavlja se kriza Oklahoma City Thundera koji su doživjeli poraz na gostovanju kod New Orleans Pelicansa 114:107. U izjednačenoj utakmici domaćini su uspjeli nadoknaditi izbacivanje DeMarcusa Cousinsa iz igre nakon što su suci procijenili da je namjerno pokušao laktom udariti Russella Westbrooka. To se dogodilo pet minuta prije kraja treće četvrtine pri rezultatu 76:72 za Thundere, ali Pelicansi ubrzo nakon toga rade 11:3 i u završnici uspijevaju zadržati goste na dva posjeda razmaka. Zanimljivo, Thunderi su utakmicu otvorili sa čak 25:6, ali to im nije bilo dosta…

Do isključenja Cousins je prikupio 18 koševa, 9 skokova i 4 asistencije, dok je Anthony Davis susret završio sa 36 poena i 15 skokova. Jrue Holiday također je imao dobru večer ubacivši 18 poena. Kod Thundera Paul George je zabio 26, Carmelo Anthony 19 (7 skokova), a Russell Westbrook je upisao novi triple-double: 22 koša, 16 skokova i 12 asistencija, ali uz šut iz igre od samo 6/19.

Boston Celticsi su teže od očekivanog došli do 16. pobjede u nizu. U Dallasu su slavili 110:102, ali tek nakon produžetka. Dapače, Mavericksi su imali +13 malo više od sedam minuta prije kraja i 10 poena viška u zadnjih pet minuta utakmice, ali svejedno nisu izdržali. Dvije sekunde prije kraja Harrison Barnes je šutirao za pobjedu, ali njegova duga dvojka nije ušla i sa 96:96 se moralo u dodatnih pet minuta. Mavericksi su i tu poveli, ubacili prva četiri koša u produžetku, ali Boston onda radi 14:2 i dolazi do pobjede.

Junak dvoboja je sjajni Kyrie Irving koji je zabio 47 koševa, ali sa fantastičnim šutem od 16/22 iz igre i 5/7 za tri. Jaylen Brown dodao je 22 poena, Jayson Tatum 15, a obojica su imala i po 9 skokova. Kod Dallasa je Harrison Barnes bio sjajan sa 31 poenom, Wesley Matthews je dodao 18, a J.J. Barrea 16 koševa.

A Washington Wizardsi nastavljaju igrati toplo-hladno. Sinoć su odigrali dobro i slavili kod Milwaukee Bucksa 99:88. Ključ je bila serija gostiju 13:4 na početku četvrte četvrtine jer su nakon toga pobjegli na 86:70 i domaćinima više nije bilo spasa. Nakon teškog poraza u Dallasu, ovo je druga uzastopna utakmica Bucksa u kojoj su ostali ispod 90 poena, nešto što im se nije dogodilo u 13 od prvih 14 susreta. Posljednje vodstvo Bucksa bilo je 55:50, nakon čega Washington postiže osam uzastopnih koševa i preuzima kontrolu koju nije ispustio do kraja utakmice.

John Wall se nakon propuštene prošle utakmice vratio u momčad sa 15 koševa i 6 asistencija, ali prvo ime Wizardsa opet je bio Bradley Beal sa 23 koša. Kelly Oubre Jr. također je bio sjajan sa 18 poena. Kod Bucksa poslovično najbolji Giannis Antetokounmpo sa 23 koša i 8 skokova, Khris Middleton dodao je 15 poena i 6 skokova, a Eric Bledsoe 14 i 6 ukradenih lopti.