Debakl Sacramenta, nove pobjede Cavsa i Knicksa

Prošla večer donijela je pregršt novih utakmice u NBA ligi, tako da opet pregled mora ići u više članaka. Prvi susret na koji treba baciti pogled je derbi začelja između Sacramento Kingsa i Atlanta Hawksa. Gosti iz Kalifornije propisno su se osramotili porazom 126:80, što je najveća pobjeda u povijesti Hawksa! Već na poluvremenu je bilo 64:35, a razlika se samo povećavala do kraja utakmice. Hawksi su gađali 50% za tri (16/32), a iz igre ukupno nevjerojatnih 63.3% (50/79).

Dewayne Dedmon bio je prvo ime kod pobjednika sa 20 koševa, 14 skokova i 5 asistencija za samo 23 minute, dok je Dennis Schroder zabio 21 koš i upisao 8 asistencija za 25 minuta na parketu. Na drugoj strani Zach Randolph sa 16 poena i George Hill sa 12 bili su jedini dvoznamenkasti Kingsi, a Bogdan Bogdanović ubacio je 7 poena (šut 2/8) i uhvatio dvije lopte za 22 minute.

Idemo dalje, Miami Heat poražen je na svom parketu od Washington Wizardsa sa 102:93. Gosti su imali 61:49 na poluvremenu, ali su u trećoj četvrtini zabili mizernih 10 koševa pa Miami u posljednjih 12 minuta ulazi s vodstvom 74:71. Ipak, nisu izdržali jer Washington u zadnjih 10 minuta radi 29:13 nakon što se John Wall vratio na parket.

Miami je imao čak 17 izgubljenih lopti, a najbolji u momčadi su po običaju bili Goran Dragić (21 poen) i Hassan Whiteside (14 poena i 21 skok). Istaknuo se i Dion Waiters sa 19 poena. Wizardse je predvodio njihov najpoznatiji dvojac – već spomenuti Wall imao je 27 koševa i 6 asistencija, a Bradley Beal koš manje i 7 skokova.

Novu pobjedu upisali su i New York Knicksi. U Madison Square Gardenu pala je Utah Jazz sa 106:101. Gosti su vodili od sredine prve do sredine posljednje četvrtine bez prestanka, u dva navrata i po 12 razlike, ali su u završnici popustili. Četiri minute prije kraja Knicksi dolaze u vodstvo 94:93 polaganjem Hardawayja, a isti igrač prelomio je utakmicu u završnici – najprije pogađa tricu za 102:98, a zatim je u četiri navrata miran sa crte slobodnih bacanja u samoj završnici.

Zbog toga nije ni čudno da je Tim Hardaway Jr. bio prvo ime Knicksa sinoć sa 26 koševa, 6 skokova i 6 asistencija, dok je Kristaps Porzingis zabio 22 uz 8 skokova, a Courtney Lee 19 uz 7 uhvaćenih lopti. Kod Jazza je Rodney Hood nakon ulaska s klupe odigrao odličnu utakmicu jer je zabio 30 koševa, a Donovan Mitchell je dodao još 19 poena.

I za kraj ovog dijela pregleda, pobjeda Cavsa na gostovanju kod Hornetsa 115:107. Prvi je to put ove sezone da su aktualni viceprvaci vezali tri pobjede, a novi uspjeh najavili su odvajanjem na +13 već u prvoj četvrtini. Ipak, Hornetsi uzvraćaju i na poluvremenu vode 67:61, ali u trećoj četvrtini Cleveland se vraća u vodstvo, ponajviše zbog činjenice da je protivnicima dozvolio samo 17 koševa. U posljednjoj četvrtini Cavsi kontroliraju utakmicu i domaćini se nisu uspjeli približiti na manje od dva posjeda zaostatka.

Michael Kidd-Gilchrist sa 22 poena i 6 skokova bio je najbolji kod Hornetsa, a Kemba Walker zabio je 20 poena, uz 7 asistencija i 5 skokova. Na drugoj strani sjajan LeBron James sa 31 košem, 8 skokova i 6 asistencija, a odlično mu je pomagao Kevin Love sa 22 koša i 10 skokova.