Clippersi i Wizardsi slavili, Wolvesi sredili Houston

O odličnoj partiji Nikole Jokića saznajte više ovdje.

Drugi deo danasnjeg izvestaja nastavljamo sa utakmicom koju su Wizardsi u uzbudljivoj zavrsnici dobili u Madison Square Gardenu protiv Knicksa 110:107. Koliko je prvo poluvreme pripalo domacoj ekipi, toliko je drugo otislo na stranu gostiju, a tacku na utakmicu je postavio John Wall (18 poena i 15 asistencija) trojkom pri isteku napada na dodavanje Bradley Beala (27 poena, 8 skokova i 7 asistencija). Kod domace ekipe, Tim Hardaway je postigao 20 poena, a Enes Kanter je imao double-double ucinak sa 13 poena i 16 skokova. Mario Hezonja je počeo u prvoj petorci i za 20 minuta upisao 9 poena uz šut 2/7.

Jos jedna zanimljiva utakmica je odigrana u New Orleansu. Tamo su Clippersi dobili Pelicanse sa 129:126. Imali su Clippersi tokom utakmice i  velikih 18 poena vise tokom trece cetvrtine, da bi na kraju zavisili od suta E’Twaun Moorea za izjednacenje. Lopta je zavrsila na prvom obrucu i nakon toga je mec bio zavrsen. Kod pobednika Tobias Harris je bio najefikasniji sa 27 poena i 6 skokova, dok je Danilo Gallinari postigao 24 poena. Jedina dva igraca koja nisu ulazila u igru kod Clippersa su Milos Teodosic i Boban Marjanovic. Kod Pelicansa, Julius Randle je postigao 37 poena uz 8 skokova, a Jrue Holiday je stao na 32 poena, 14 asistencija i 4 ukradene lopte. Anthony Davis je imao izuzetnu all around partiju sa 23 poena, 13 skokova, 5 asistencija i po 3 blokade i ukradene lopte, ali ni to nije bilo dovoljno za pobedu.

Timberwolvesi su pobedili Rocketse u svom Target Centru sa 103:91. Rocketsi su imali 14 poena vise na poluvremenu, kontrolisali su igru i odjednom samo – stali. Wolvesi su “osetili krv” i u fenomenalnoj trecoj cetvrtini potpuno preokrenuli utakmicu. Najefikasniji kod Vukova je bio Karl Anthony Towns sa 24 poena i 11 skokova, a treba spomenuti i rolu Taja Gibsona sa 15 poena i 11 skokova. Šarić 12 poena za 21 minutu. Kod Rocketsa najefikasniji je bio James Harden sa 29 poena i 8 asistencija, dok je Clint Capela imao 24 poena i 8 skokova.