Bostonu NBA klasik, Warriorsi se vraćaju u formu

Pet sinoćnjih utakmica otvoreno je novim porazom Indiana Pacersa, ovaj put u Detroitu, 114:97. Gosti su početkom druge četvrtine imali +11 (33:22), ali Pistonsi odličnom napadačkom igrom do poluvremena sve preokreću i na odmor nose 57:52. Indiana se držala do 65:65 sredinom treće četvrtine, a nakon toga Detroit još jednom pojačava i bježi na +13, a početkom posljednje četvrtine i na najvećih +17 čime je utakmica prelomljena. Pacersi više nisu mogli zaprijetiti.

Tobias Harris sa 23 poena i 8 skokova, i Andre Drummond sa čak 21 skokom i 14 poena predvodili su pobjednike, dok je Reggie Jackson dodao 18 koševa i 6 asistencija. Na parket se vratio i Boban Marjanović koji je svojih osam minuta iskoristio odlično – 9 koševa, 4 skoka i asistencija. Za Pacerse Victor Oladipo je zabio 21, Al Jefferson 19 uz 6 skokova, a Thaddeus Young 16 poena, 6 skokova i 4 asistencije. Bojan Bogdanović zabio je 12 koševa (4/10 iz igre, 1/5 za tri), uz 7 skokova za 31 minutu.

Knicksi su poraženi na gostovanju kod Orlando Magica 112:99. Kad se uzme da Kristaps Porzingis nije igrao zbog problema s laktom, gosti iz New Yorka nisu uopće pružili loš otpor. Orlando otvara utakmicu sa 21:12, ali Knicksi sve preokreću i na prvi predah idu s vodstvom 28:27. Vodili su gosti i dobar dio druge četvrtine, ali u završnici poluvremena Magic preokreće – 54:50. Posljednje vodstvo Knicksa bilo je kod rezultata 63:62, a nakon toga Orlando se odvaja na 77:68. To je bio ključ jer do kraja susreta Knicksi nisu prišli na manje od pet poena, a kod 110:94 na 3:11 prije kraja sve je bilo gotovo.

Nikola Vučević zabio je 24 koša, Evan Fournier 23, a Aaron Gordon 21 za Orlando, dok je Mario Hezonja ostao bez minutaže. Kod Knicksa prvo ime Tim Hardaway Jr. sa 26 koševa i 11 skokova.

A NBA klasik otišao je na stranu Boston Celticsa koji su kod kuće dobili LA Lakerse sa 107:96. Činilo se da Lakersima prijeti katastrofa kod 39:18 početkom druge četvrtine, ali gosti se nakon toga stabiliziraju i sredinom treće četvrtine stižu na zaostatak od samo 79:76. Ipak, do vodstva nisu mogli. Celticsi neko vrijeme održavaju vodstvo na posjedu-dva, a nakon 102:92 i mirno privode stvari kraju za 10. pobjedu u nizu.

Aron Baynes s 21 poenom i 8 skokova za 22 minute na parketu, Kyrie Irving sa 19, 6 skokova i 5 asistencija i Marcus Morris s 18 koševa bili su najbolji kod Bostona. Kod Lakersa istakli su se Brandon Ingram sa 18 koševa i 7 skokova, Jordan Clarkson je također zabio 18, ali sa dva skoka manje, dok je Julius Randle zabio 16 koševa i uhvatio 12 lopti. Ivica Zubac nije nastupio.

Miami Heat se relativno lako obračunao u Arizoni sa Phoenix Sunsima i pobijedio 126:115. Domaćini nisu uopće vodili na utakmici, a prednost Miamija se kretala između pet 15 poena. Phoenix se približio na 112:106 malo manje od tri minute prije kraja, ali to je bilo sve. Devin Booker opet je bio najbolji igrač Sunsa sa 30 poena i 6 asistencija, Mike James zabio je 18, a TJ Warren 16 koševa. Dragan Bender dobio je 26 minuta i ubacio 5 koševa,  uhvatio 2 skoka i upisao jednu asistenciju. Kod Miamija odličan Goran Dragić sa 29 koševa, 9 skokova i 4 asistencije, a Hasssan Whiteside zabio je 23 uz 10 skokova.

I na kraju pobjeda Golden State Warriorsa nad Minnesota Timberwolvesima 125:101. Gosti su držali priključak dvije i pol četvrtine, ali nakon toga Warriorsi ubacuju u brzinu više. Treću četvrtinu aktualni prvaci su dobili sa 44:26 i sa 95:76 ušli u posljednjih 12 minuta, što je bilo više nego dovoljno da se prekine niz od pet uzastopnih pobjeda Wolvesa.

Kevin Durant nije nastupio, ali su zato domaćine predvodili Klay Thompson sa 28 poena i Steph Curry sa 22 poena i po 8 skokova i asistencija. Kod Wolvesa Andrew Wiggins je zabio 17 (6 skokova), Karl Anthony Towns 16 (12 skokova), a Taj Gibson (7 skokova) i Jeff Teague (5 asistencija) po 14 poena. Nemanja Bjelica dobio je 14 minuta na parketu i pogodio jednu tricu (od 4 pokušaja iz igre) i upisao po jedan skok i asistenciju.