Bostonu 12. u nizu, Rocketsi i dalje gaze

Za razliku od dana prije, sinoć su u NBA ligi odigrane samo četiri utakmice, a pregled ćemo početi u Bostonu gdje su desetkovani Celticsi nastavili pobjeđivati. Pobjeda od 95:94 nad Toronto Raptorsima 12. im je u nizu, a ona je još važnija jer je došla bez Kyrieja Irvinga koji se ozlijedio u prošloj utakmici. Raptorsi su pred kraj prvog poluvremena imali 49:40, ali domaćini se vraćaju i u posljednjih 90 sekundi ulaze sa 95:90 košem Tatuma. Međutim, tada pogađa Lowry, a zatim Anunoby pogađa dva bacanja. Smart promašuje za Celticse i Kanađani imaju napad za vodstvo, ali DeRozan nije precizan. Loptu hvata Tatum, ali on odmah radi i prekršaj u napadu pa Raptorsi imaju još jednu šansu za vodstvo. Opet je pokušao DeRozan, ali lopta ni ovaj put nije htjela u koš (dvije sekunde prije kraja) i Boston nastavlja svoj niz.

Za Celticse se vratio Al Horford nakon propuštene dvije utakmice i odmah preuzeo glavnu ulogu – 21 koš, 4 skoka i 3 asistencije. Jaylen Brown dodao je 18 poena, a Marcus Smart 14, uz 9 asistencija i 5 skokova. Kod Toronta DeMar DeRozan 24, a Kyle Lowry 19 koševa i 7 asistencija.

Takve drame nije bilo u Indianapolisu gdje su gostovali Houston Rocketsi i slavili 118:95. Pacersi nisu nijednom vodili na utakmici, a gosti su većinu utakmice imali barem 10 koševa viška. Jednom kada je razlika u zadnjoj četvrtini dosegla 20 poena, sve je bilo gotovo. Victor Oladipo jedini je igrač Indiane koji se pokušao suprotstaviti Rocketsima jer je zabio 28 koševa. Domantas Sabonis dodao je 17, a Myles Turner 13 poena i 8 skokova i to su svi Pacersi koji su prešli 10 koševa sinoć. Bojan Bogdanović odigrao je lošu utakmicu – 5 koševa, 2 skoka i asistencija za 29 minuta, uz šut 2/10 iz igre. Kod Rocketsa James Harden 26 koševa i 15 asistencija, Clint Capela 20 koševa i 17 skokova, a Eric Gordon ubacio je 21 poen.

Pobjedu su upisali i Oklahoma City Thunderi, ali to je bilo i za očekivati budući da su ugostili slabe Dallas Maverickse. Bilo je 112:99, a gosti su se držali do 48:48 početkom treće četvrtine. Nakon toga Thunderi odlaze na 88:67 u idućih 12 minuta igre i rješavaju utakmicu. Paul George opet je bio najraspoloženiji kod Thundera jer je zabio 37 koševa, uhvatio 8 lopti i podijelio 5 asistencija, dok je Russell Westbrook uz 27 koševa imao i 6 skokova, 5 asistencija i 3 ukradene lopte. Carmelo Anthony nije bio u sastavu. Kod Dallasa je najbolji bio Harrison Barnes sa 22 koša i 13 skokova, Yogi Ferrell ubacio je još 18, a Dennis Smith Jr. još 15 poena.

I zadnja utakmica pregleda vodi nas u Detroit gdje su Pistonsi nastavili sa dobrom formom i slavili protiv Heata 112:103. Gosti su imali 73:62 sredinom treće četvrtine, ali nakon toga Detroit pojačava i u posljednjih 12 minuta se ulazi s 83:81 za Pistonse. U zadnjoj dionici postojala je samo jedna momčad, domaćini odlaze na 109:97 malo više od dvije minute prije kraja i to je bilo to.

Tobias Harris zabio je 25 za pobjednike, Avery Bradley dodao je 24, Reggie Jackson 17, a Andre Drummond je uz 8 koševa imao i 17 skokova. Boban Marjanović nije nastupio. Ovom pobjedom, inače, Detroit je učvrstio drugo mjesto na Istoku (iza Bostona), s omjerom 10-3. Za Miami je Hassan Whiteside postigao 20 koševa i uhvatio 12 skokova, Goran Dragić je imao 18 koševa i 7 asistencija, a Dion Waiters 16 poena.