Bojan opet fantastičan, Cavsi moćno protiv Pistonsa

Još jedna uzbudljiva noć je iza nas, a u ovom dijelu pregleda imamo dvije vrlo uvjerljive pobjede. Za početak, Cleveland Cavaliersi su očito uhvatili bolju formu jer su sinoć razbili Detroit Pistonse na njihovom terenu 116:88 za petu uzastopnu pobjedu. Domaćini su se držali do 15:15, a nakon toga pa sve do kraja utakmice Cavsi povećavaju prednost sve do 109:70. Osam igrača Cavsa dobilo je po 20 i više minuta na parketu, ali nitko više od 28 minuta pa je učinak bio vrlo ravnomjerno raspoređen. Kevin Love sa 19 poena, 11 koševa i 4 asistencije bio je najbolji, dok su Jae Crowder i LeBron James (8 asistencija) dodali po 18. Kod Pistonsa tek Tobias Harris 11, a Reggie Jackson i Stanley Johnson po 10 poena.

Uvjerljivi su bili i Philadelphia 76ersi na domaćem parketu protiv Utah Jazza – 107:86. Utah je vodila samo 7:5, a nakon toga na parketu postoje samo domaćini. Jednom kada su Sixersi probili granicu od 10 poena, Jazz se više nije mogao približiti i do kraja Phila rutinski održava prednost. U redovima gostiju najbolji je bio Donovan Mitchell sa 17 poena i 5 asistencija, dok je Rodney Hood dodao 13. Za Philadelphiju je najraspoloženiji bio fantastični Ben Simmons sa 27 koševa, 10 skokova i 4 ukradene lopte, dok je J.J. Redick zabio 20. Dario Šarić nije bio previše napadački raspoložen jer je za 24 minute zabio tek 5 koševa (2-5 iz igre), ali je imao 7 skokova i 2 asistencije uz to.

A nakon pobjede i odlične partije Bojana Bogdanovića u Miamiju, Indiana Pacersi slavili su i kod Orlanda. Bilo je 105:97. Početkom treće četvrtine Orlando ima 57:50, ali do kraja dionice Pacersi u potpunosti preokreću stvari i u posljenjih 12 minuta ulaze sa 78:72. 50 sekundi prije kraja Orlando stiže na zaostatak od 98:95, ali tada Bogdanović pogađa tricu, Vučević to ne uspijeva na drugoj strani, a Oladipo sa dva bacanja donosi svojoj momčadi +8 na 16 sekundi prije kraja i rješava utakmicu.

Prvo ime Pacersa bio je Victor Oladipo sa 29 koševa, 9 skokova, 5 asistencija i čak 7 ukradenih lopti, a odmah uz njega bio je Bojan Bogdanović sa još jednom fenomenalnom partijom – drugu večer zaredom zabio je 26 poena (fantastičnih 5/7 za tri, ukupno 9/15 iz igre) i uhvatio 7 skokova. Kod Orlanda daleko najbolji Nikola Vučević sa 25 koševa i 13 skokova (11/19 iz igre), a Evan Fournier zabio je 16. Mario Hezonja nije nastupio.