Bojan Bogdanović izbušio Bullse, Kyrie Irving napustio igru

Osam utakmica odigrano je sinoć u NBA ligi, a mi prvi dio pregleda počinjemo u Detroitu gdje su Pistonsi dobili Hawkse 111:104. Time su došli na omjer 9-3, što im je najbolji start od sezone 2005/2006. Domaćini su pred kraj prvog poluvremena imali najvećih +19 (55:36), ali drugi dio pripada Atlanti. Malo-pomalo gosti smanjuju zaostatak i 3:17 prije kraja Collins izjednačava na 96:96. 65 sekundi prije kraja isti igrač opet poravnava na 100:100, ali onda Jackson sa dvije trice odvodi Pistonse na 107:100 22.5 sekundi prije kraja. Domaćini su u završnici bili mirni sa crte slobodnih bacanja i pobjeda ostaje u gradu motora.

Reggie Jackson sa 22 koša i 6 asistencija, Avery Bradley dodao je još 20 poena, ali kao prvo ime Pistonsa izdvojili bismo Andre Drummonda koji je uz 16 koševa imao i 20 skokova i 7 asistencija. Boban Marjanović nije nastupio. Hawksi su imali šest dvoznamenkastih igrača od kojih je Kent Bazemore bio najbolji (22 koša, po 5 skokova i asistencija), Dennis Schroder imao je 17 koševa i 11 asistencija, a John Collins 16 poena i 8 skokova.

Boston Celticsi slavili su još jednom – 11. uzastopna pobjeda došla je na domaćem parketu protiv Charlotte Hornetsa rezultatom 90:87. Pobjeda dobiva na važnosti ako se zna da su Celticsi u velikim problemima zbog ozljeda – osim tragedije Gordona Haywarda u prvoj utakmici sezone, sinoć ih je zadesila i ozljeda Kyrie Irvinga, a nije nastupio ni Al Horford. Činilo se da će Hornetsi to iskoristiti jer su vodili cijelu utakmicu, velikim dijelom više od 10 poena, ali su u posljednjoj četvrtini zabili samo 11 koševa (Boston 26) i dozvolili Celticsima veliki preokret – 15 sekundi prije kraja treće četvrtine bilo je 76:62 za goste.

Kyrie Irving je izašao iz igre na samom početku utakmice nakon sudara sa suigračem Aronom Baynesom i više se nije vraćao. Podvrgnut je testovima na potres mozga, a rezultati pretraga će se znati uskoro. S obzirom na ozljede, Celticsi su neočekivanu pomoć s klupe dobili u Shaneu Larkinu koji je za 17 minuta utrpao 16 koševa, isto koliko i Jason Tatum. Terry Rozier dodao je 15 koševa, 7 skokova, 4 asistencije i 2 ukradene lopte, a Marcus Morris je uz 14 koševa imao i 7 skokova. Treba spomenuti i Jaylena Browna sa 10 koševa i 13 skokova. Kod Hornetsa Kemba Walker je zabio 20 i podijelio 11 asistencija, a Frank Kamisky imao je 14 koševa.

Indiana Pacersi lako su se obračunali sa Chicago Bullsima koji su na svom parketu morali priznati poraz od 105:87. Domaćini nisu uopće vodili, a Indiana je u više navrata imala i više od 20 poena viška, tako da ama baš nikakve drame nije bilo. Bobby Portis sa 20 poena i 11 skokova, te Kris Dunn sa 16 poena, 5 asistencija i 4 skoka predvodili su Bullse, dok su na drugoj strani Bojan Bogdanović (22 koša, 7 skokova i  jedna asistencija, šut 8/12, 6/9 z tri) i Victor Oladipo (25 koševa, 6 skokova i 6 asistencija) bili nerješiva zagonetka.

I za kraj ovog pregleda, pobjeda Orlanda kod Phoenixa 128:112. Iako je Magic vodio većim dijelom prvog poluvremena, Sunsi su se prije predaha vratili i čak i poveli, ali izgleda da je to samo razljutilo goste sa Floride. Naime, nakon što su Sunsi pogodili prvi koš u drugom poluvremenu za vodstvo 65:64, Orlando odlazi na 82:67, a u četvrtoj četvrtini i na najvećih 113:88. Nakon toga privođenje utakmice kraju bilo je samo stvar formalnosti.

Alex Len sa 21 košem i 13 skokova predvodio je Sunse, a TJ Warren dodao je još 20 koševa. Dragan Bender na parketu je proveo 18 minuta i upisao 8 koševa i 4 skoka. Na drugoj strani sjajan Aaron Gordon sa 22 koša, 7 skokova i 3 asistencije, Nikola Vučević imao je 19 poena i 7 skokova, a Terrence Ross dodao je još 17 koševa. Mario Hezonja dobio je sedam minuta i upisao 5 koševa i 3 skoka.