Bogdanović i Bjelica vrlo dobri, Wolvesi prekinuli crni niz

Blamaža Kingsa nije jedina zanimljivost sinoćnjeg NBA programa. Dramatično je bilo u Memphisu gdje su gostovali Indiana Pacersi koji su i slavili 116:113. Gosti su vodili cijelu utakmicu i činilo se da će se stvari mirno privesti kraju jer je 9 minuta prije kraja Indiana imala +17, a četiri minute prije kraja deset koševa viška. Međutim, Grizzliesi kreću u očajnički juriš koji im se na kraju skoro isplatio jer je Marc Gasol imao šut za tricu za produžetak samo tri sekunde prije kraja. Na žalost domaćih navijača, lopta nije ušla.

Bez obzira na to, Gasol je odigrao odličnu partiju – 35 koševa, 13 skokova i 5 asistencija, uz čak 5 blokada. Najviše mu je pomagao Tyreke Evans koji je završio sa 19 poena, 9 asistencija i 6 skokova. Kod Pacersa veliku utakmicu je imao Darren Collison koji je stao na 30 koševa i 8 asistencija, Victor Oladipo zabio je 21 koš i uhvatio 6 lopti, dok je Bojan Bogdanović bio treći strijelac momčadi sa 16 koševa (6/9 iz igre, 4/6 za tri).

A Minnesota Timberwolvesi prekinuli su niz od 12 poraza protiv San Antonio Spursa pobjedom na svom parketu 98:86. Ključ utakmice bila je sjajna druga četvrtina Wolvesa u kojoj su domaćini bili bolji 39:19 za 57:43 na velikom odmoru. Nakon toga su se Spursi uspjeli približiti, ali ne na manje od pet poena, tako da je Minnesota uspjela držati stvari pod kontrolom do kraja susreta.

Karl Anthony Towns počastio se za svoj 22. rođendan jer je sa 26 koševa i 16 skokova bio prvo ime u redovima pobjednika. Uz njega, Jeff Teague je imao 16 koševa i 6 asistencija, dok je Nemanja Bjelica sa 11 koševa  (5/9 iz igre), 4 skoka i 2 asistencije također bio vrlo dobar. Kod Spursa LaMarcus Aldridge je imao 15 poena i 10 skokova, a Pau Gasol (8 skokova i 4 asistencije) i Patty Mills (5 asistencija) zabili su po 13.

Slabašni Chicago Bullsi nisu se dobro proveli na gostovanju u Oklahoma Cityju jer su Thunderi slavili 92:79. Domaćini su već na početku druge četvrtine imali +20, a razlika je brzo došla i do najvećih +27, tako da Chicago nije imao ni najmanje šanse. Russell Westbrook zabio je 21 koš i imao 7 asistencija i 5 skokova, Carmelo Anthony je dodao 18 poena i 11 skokova, a Jeremi Grant 15 koševa i 11 skokova. Kod Bullsa Lauri Markannen 16 koševa i 6 skokova, a isti broj poena upisao je i Antonio Blakeney.

Za kraj ovog dijela pregleda idemo u New Orleans gdje su Toronto Raptorsi slavili 125:116. Domaćini su dobro otvorili utakmicu i sredinom prve četvrtine imali +14, ali se to vodstvo brzo istopilo i na poluvremenu Raptorsi vode 64:63. Krajem treće četvrtine Pelicansi padaju i gosti bježe na više od 10 razlike, što je u posljednjoj četvrtini doseglo i najvećih +17. New Orleans nakon toga više nije imao šanse i pobjeda odlazi u Kanadu.

DeMarcus Cousins sa 25 koševa, 9 skokova i 5 asistencija bio je najbolji kod domaćina, Anthony Davis ubacio je 19 i uhvatio 5 lopti, a Jrue Holiday je uz 18 koševa upisao i 5 asistencija i 4 skoka. Kod Raptorsa su tri igrača išla preko 20 poena – DeMar DeRozan je uz 25 koševa imao 9 skokova i 6 asistencija, Kyle Lowry je sa 22 koša, 11 skokova i 9 asistencija ostao za dlaku kratak od triple-double učinka, a Jonas Valanciunas je završio utakmicu sa 21 košem i 6 skokova.